Nowy wóz realizacyjny HD ATM Grupy

ATM Grupa – największy niezależny producent programów telewizyjnych – poszerzyła swoją bazę sprzętową o nowoczesny, specjalistyczny wóz produkcyjny pozwalający na realizację programów w technologii wysokiej rozdzielczości High Definition. Nowy zakup zapewnia zapis produkcji w najwyższej jakości sygnałów audio-video. Funkcjonalność i wyposażenie gwarantuje wykonywanie zadań produkcyjnych na najwyższym poziomie. Dzięki tej inwestycji ATM Grupa uzyskała możliwość rejestracji w najnowszym standardzie i jednocześnie umocniła swoją pozycję na rynku działalności telewizyjno-filmowej w Polsce.

Za wykonanie wozu odpowiedzialna była firma Sony Professional. Wspólne prace projektowe inżynierów z firmy realizacyjnej połączone z doświadczeniem technicznym ekipy ATM Grupy przyczyniły się do powstania zaawansowanego technologicznie pojazdu, umożliwiającego komfortową pracę całej ekipy telewizyjnej w jednym miejscu. Piętnaście kamer nowego wozu, w tym specjalna szybka kamera do rejestracji powtórek (Super Slow Motion), wyposażone w szeroką gamę obiektywów firmy Fujinon wraz z systemem pracy audio w jakości Dolby Digital, pozwalają producentowi na udział w nowych projektach i zwiększanie możliwości realizacyjnych.

„Jesteśmy firmą, która stale dąży do podnoszenia jakości świadczonych usług. Zdecydowaliśmy się rozbudować nasze zaplecze techniczne o „mobilną reżyserkę”, której konstrukcja i wyposażenie będą zgodne z najnowszymi trendami rynku światowego. Wóz HD to inwestycja, która stwarza możliwości kreacji pionierskich produkcji telewizyjnych czy filmowych oraz doskonałej współpracy z nadawcami telewizyjnymi, a także umożliwia nam samodzielne podejmowanie największych przedsięwzięć, takich jak: koncerty, transmisje imprez sportowych oraz innych wydarzeń plenerowych. Wzbogacenie bazy sprzętowej o wóz HD to wejście w etap, dzięki któremu będziemy w stanie realizować kolejne, innowacyjne projekty na najwyższym światowym poziomie” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupa.

Ofertę nowego pojazdu HD uzupełnia infrastruktura teletechniczna, jaką posiada ATM Grupa. Kompletna baza sprzętowa pozwala na realizację programów typu reality show w technologii HD. Ponadto, funkcjonalność wozu wzbogaca kompletna scena estradowa wraz z zadaszeniem scenicznym, posiadająca europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Wyjątkowym atutem doskonale uzupełniającym bazę sprzętową jest helikopter oraz możliwość wykonywania zdjęć lotniczych w najwyższej jakości. Zaplecze techniczne oraz oferta nowego wozu HD przyczyni się do zwiększania możliwości produkcyjnych ATM Grupy i znacznie poprawi jej pozycję rynkową.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu