Nowe panele: CNN, Skype, Mytopia oraz ‘On the Road’ wprowadzone do Xperia™ X1

przez | 18/02/2009

Sony Ericsson prezentuje najnowsze panele dla telefonu Xperia™ X1 oferując odbiorcom jeszcze więcej możliwości dostosowania urządzenia pod kątem ulubionych treści. Nowe panele wprowadzono razem z rozwiązaniami przedstawionymi tydzień temu podczas ogłoszenia wyników konkursu Sony Ericsson Content Awards. Wzbogacają one w jeszcze większym stopniu niepowtarzalne doświadczenie użytkownika telefonu Xperia™ X1, a także proponują dalsze sposoby na personalizację urządzenia.

Sony Ericsson przedstawił cztery nowe panele do telefonu Xperia™ X1. Najnowsze panele, dostępne do pobrania od połowy marca 2009, usprawnią unikalny interfejs użytkownika telefonu X1, co umożliwi odbiorcom dostosowanie aparatu do ich własnej wizji, poprzez wydobycie zawartości i aplikacji, jakich potrzebują, na aktywny pulpit.

  • Nowy panel CNN sprawi, że będziesz zawsze na bieżąco, jeśli chodzi o najnowsze wiadomości, sport lub prognozę pogody, a także wiele innych treści CNN, wśród których otrzymasz dostęp do popularnego narzędzia dziennikarstwa obywatelskiego w ramach stacji CNN – „iReport”. Będziesz mógł przeglądać informacje według kategorii, personalizować doświadczenie użytkownika lub wprowadzać dane swojej lokalizacji i natychmiast uzyskiwać informacje na temat miejsca na świecie, w którym się znajdujesz.
  • Unikalny panel Skype zapewnia szybki dostęp do komunikatora Skype w telefonie Xperia™ X1, przy czym wystarczy jeden rzut oka, aby stwierdzić, kto spośród Twoich znajomych jest aktualnie w sieci. Będziesz mógł łatwo przeglądać swoje kontakty, a następnie zadzwonić do kogoś lub przesłać mu wiadomość tekstową za pomocą kilku zaledwie kliknięć albo też dostosować widok do nastroju używając efektów specjalnie stworzonych na wieczór, na dzień lub na szczególne wydarzenia.
  • Tym, którzy po prostu pragną chwili relaksu, nowy panel Mytopia stwarza możliwość zagrania w gry, takie jak bingo i poker, z ludźmi z całego świata. Przy milionie użytkowników zawsze w sieci będzie ktoś, z kim można by zagrać albo można będzie zagrać z samym sobą. Dodatkowo, będziesz mógł zbierać wirtualne monety i zdobywać coraz wyższe stopnie w grze wygrywając potyczki na żywo.
  • A dla tych, którzy stale są w ruchu, specjalnie opracowany panel „On the Road” oferuje duże ikony dotykowe i prosty układ interfejsu. Zapewniając bezpośredni dostęp do osobiście utworzonych list muzycznych i utworów oraz narzędzi nawigacyjnych, a także łatwą obsługę rozmów telefonicznych, ten panel sprawi, że prowadzenie samochodu z telefonem X1 będzie wygodne i rozrywkowe, w każdej z Twoich podróży.

Od chwili wprowadzenia modelu X1 na rynek w czwartym kwartale 2008, pobranych zostało blisko 420.000 paneli dla tych telefonów na całym świecie, jak również odnotowano pół miliona indywidualnych odwiedzin w sprawie paneli X1 w serwisie Sony Ericsson Fun & Downloads.

Catherine Cherry, Global Marketing Business Manager w Sony Ericsson skomentowała to następująco: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z sukcesu modelu Xperia™ X1 i będziemy nadal udoskonalać ten telefon, aby spełniał potrzeby odbiorców w zakresie bogatego, zindywidualizowanego doświadczenia multimedialnego. Współpracując z najbardziej popularnymi na świecie dostawcami oprogramowania i aplikacji stwarzamy klientom możliwość dostosowania urządzenia do ich własnych potrzeb i wydobycia aplikacji, które są przez nich najczęściej używane bezpośrednio na pulpit. Użytkownicy mogą personalizować swój telefon, aby pasował do ich nastroju i stylu życia, czyniąc mobilne doświadczenie jeszcze bardziej przyjemnym i rozrywkowym.”

„Cieszymy się ogromnie, że możemy współpracować z firmą Sony Ericsson, i że mogliśmy opracować panel, który zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do bogatego doświadczenia posługiwania się komunikatorem Skype przez Internet w telefonie XPERIA™ X1”, powiedział Scott Durchslag, dyrektor ds. operacyjnych Skype. „Jest to dalszy przykład na to jak wdrażamy strategię „Skype wszędzie” i umożliwiamy użytkownikom telefonii komórkowej, aby korzystali z komunikatora Skype gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcą. Jako najszybciej rozwijająca się na świecie firma specjalizująca się w komunikacji internetowej uważamy, że cenne, strategiczne relacje współpracy, które nawiązujemy z przedsiębiorstwami takimi jak Sony Ericsson, będą jeszcze bardziej wspomagały nasz dynamiczny rozwój i pomogą nam udoskonalić doświadczenie użytkownika w posługiwaniu się narzędziem Skype w terenie, którym cieszy się już 400 milionów odbiorców.”

„Ten rodzaj bogatego, multimedialnego doświadczenia na wyciągnięcie ręki jest kierunkiem przyszłości w dziedzinie odbioru danych. Stacja CNN wiedzie prym w innowacyjnym dostarczaniu wiadomości, a jej współpraca z markami takimi jak Sony Ericsson dodatkowo pomaga w doskonaleniu doświadczenia dla naszych odbiorców”, komentuje Mark Haviland, Marketing Director w CNN International.

Guy Ben-Artzi, Dyrektor Generalny Mytopia dodał: „Telefon Xperia™X1 umożliwia nam tworzenie specyficznych doświadczeń dla gier opartych na obecności wielu użytkowników, co nie jest możliwe do osiągnięcia na innych telefonach. Panel Mytopia umożliwia użytkownikom uczestniczenie w interaktywnych grach, w których biorą udział ich znajomi z popularnych serwisów społecznościowych takich jak Facebook czy MySpace, bezpośrednio na ich własnym telefonie. Dzięki dużemu ekranowi oraz zaawansowanym możliwościom przetwarzania danych, telefon X1 jest najwyższej klasy platformą mobilną, doskonałą do rozwijania gier oraz aplikacji multimedialnych.”

Telefon Xperia™ X1, przedstawiony na międzynarodowej konferencji Mobile World Congress w roku 2008, oferuje użytkownikom telefonii komórkowej całkowicie nowe doświadczenie, wprowadzając dziewięć prostych w obsłudze, interaktywnych paneli dostępnych poprzez interfejs wyświetlacza dotykowego telefonu. Unikalny interfejs użytkownika oferuje odbiorcom „zawsze żywe” doświadczenie, proponując elastyczność w dostosowaniu pulpitu telefonu w taki sposób, aby w dowolnej chwili każdy miał dostęp do informacji, które są ważne dla tej konkretnej osoby.

Telefon X1 posiada szeroką gamę wcześniej zainstalowanych paneli, włącznie z panelem wyszukiwarki Google. Dostępne są gotowe panele Facebook i Windows Live do pobrania na stronie www.sonyericsson.com/fun , z której można je wgrać do telefonu Xperia™ X1.