NETGEAR na targach Mobile World Congress 2009

NETGEAR®, Inc. podczas najważniejszych światowych targów technologii komórkowych – GSMA Mobile World Congress, które rozpoczęły się w Barcelonie 16 lutego, zademonstrowała bramkę Femtocell Voice Gateway (DVG834GH) umożliwiającą konwergencję usług sieciowych. Była to pierwsza publiczna prezentacja w pełni funkcjonalnej bramki do zastosowań domowych, łączącej modem ADSL2+ modem, router, Ethernet LAN, punkt dostępu Wi-Fi, telefonię Voice over-IP (VoIP) oraz miniaturową stację bazową 3G w technologii femtocell. Demonstracja obejmowała nawiązywanie połączeń głosowych 3G i ściąganie treści multimedialnych protokołem High-Speed Packet Access (HSPA) z Internetu i sieci domowej do urządzenia przenośnego. NETGEAR prezentuje produkty na targach Mobile World Congress na stoisku partnera Ubiquisys – wiodącego producenta technologii 3G femtocell.

„Publiczna prezentacja zaawansowanych usług transmisji głosu i danych zintegrowanych z telefonią stacjonarną oraz przewodowym i bezprzewodowym przesyłaniem multimediów dowodzi celowości integracji technologii bezprzewodowych 3G, LAN, usług głosowych i WAN w sieciach operatorów telefonii komórkowej,” powiedział David James, dyrektor produktów dla dostawców usług w firmie NETGEAR. „Operatorzy telefonii komórkowej i konsumenci szybko zrozumieli korzyści oferowane przez technologię femtocell, obejmujące cztery rodzaje transmisji, zwiększone pokrycie, pojemność i przepustowość.”

„Bramki femtocell NETGEAR z modułem femtocell firmy Ubiquisys to idealny produkt typu ‘wszystko w jednym’” dodał Keith Day wiceprezes marketingu w firmie Ubiquisys. „Razem możemy zaoferować operatorom rozwiązanie zapewniające kompleksową łączność i niezawodne, wysokiej jakości usługi komórkowe w domu. Ponadto, bramka femtocell umożliwia obsługę mediów i aplikacji w sieci domowej za pośrednictwem aktualnych aparatów komórkowych 3G.”

„Wraz z trwającą od roku ekspansją szybkich aplikacji i usług w sieciach 3G, rozwój urządzeń mobilnych szybko zbliża się do punktu, w którym staną się one najwygodniejszym narzędziem do korzystania z szerokopasmowego Internetu i mediów osobistych, usług głosowych oraz wiadomości multimedialnych,” powiedział Michael Clegg, wiceprezes i dyrektor generalny pionu NETGEAR, odpowiedzialny za współpracę z dostawcami usług. „Technologia femtocell umożliwia rozwój tych usług poprzez udostępnienie niezbędnej przepustowości i pojemności sieci. Pozwala to operatorom komórkowym oferować zasięg i transmisje 3G po niewielkich kosztach.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu