Nagroda Fundacji ABCXXI

Inicjatorzy akcji „Cała Polska czyta dzieciom” po raz siódmy uhonorowali tych, którzy wspierają działania Fundacji ABCXXI. Statuetkę Kampanii otrzymała firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sp. z o.o.

Tegoroczny finał kampanii odbył się 16 lutego w Teatrze Żydowskim w Warszawie i tradycyjnie był okazją do podziękowania i wręczenia nagród za pracę osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w działania Fundacji ABCXXI – Program Zdrowia Emocjonalnego.

W podziękowaniu za kilkuletnie wsparcie dla inicjatyw Fundacji Statuetkę Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” przyznano firmie PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sp. z o.o. Wyróżnienie odebrał Sebastian Bykowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny.

– Cieszymy się, że jesteśmy partnerem w programie, który zmienia świadomość społeczeństwa. Dla wszystkich ważne są w życiu relacje międzyludzkie, ale już nie każdy pamięta, że należy o nie dbać. Dotyczy to zwłaszcza kontaktów z dziećmi. Czytanie jest wspaniałym sposobem wspólnego spędzania czasu. Mam nadzieję, że dzięki takim inicjatywom w przyszłości wszystkim nam będzie żyło się lepiej – mówi Sebastian Bykowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Generalny PRESS-SERVICE Monitoring Mediów sp. z o.o.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wspiera działania Fundacji od 2005 roku.

Celem Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalnego – psychicznego, umysłowego oraz moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne i lobbingowe. Akcja „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzona jest od dziewięciu lat. Zainicjowano ją w celu uświadomienia społeczeństwu, jak duże znaczenie ma codzienne 20-minutowe czytanie dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego. Nie mniej ważne jest wyrobienie u dorosłych nawyku codziennego czytania dzieciom. Działania Fundacji zyskały uznanie i naśladowców zagranicą. Wzorowany na kampanii „Cala Polska czyta dzieciom” program prowadzony jest również w Czechach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu