Jens Hilgers w Polsce. Szef Turtle Entertainment, właściciela Electronic Sports League, z wizytą w Warszawie

Do Warszawy na specjalne zaproszenie firmy Sporty Elektroniczne Sp. z o.o. przyleciał z Niemiec Jens Hilgers – CEO Turtle Entertainment, szef Electronic Sports League oraz ESL.TV.

Jens Hilgers to znany na całym świecie wizjoner sportów elektronicznych.. U ludzi ceni najbardziej bezpośredniość i lojalność. Jest bardzo ambitny, przez co, jak sam przyznaje, robi za dużo rzeczy w tym samym czasie. Rzeczywistość jednak pokazuje, że wychodzi mu to wszystko bardzo sprawnie. Skutecznie zarządza największą światową ligą sportów elektronicznych, oraz równie dużą i popularną telewizją typu IPTV – ESL.TV.

Obecnie ESL to największa, profesjonalne liga na świecie – skupia ponad 800.000 aktywnych zawodników. Jest obecna w Europie, Azji i USA. Nagrody pieniężne w Intel Extreme Masters – najwyższym poziomie rywalizacji, sięgają 750.000 dolarów amerykańskich. Wszystko to jednak za mało, aby określić wkład Jensa w rozwój sportów elektronicznych na świecie.

”W Niemczech początki profesjonalnego grania sięgają ponad 10 lat wstecz. Szacujemy, że obecnie mamy w Niemczech ok. 200 zawodowców (w zespołach, z kontraktami), natomiast wszystkich zawodników, jest ok. 2.000.000. Wszyscy oni mniej lub bardziej zaangażowani są w rozgrywki sieciowe” – mówi Jens Hilgers.

„Poziom zawodników sportów elektronicznych w Polsce jest bardzo wysoki, co potwierdzają liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, a Polska to jeden z trzech kluczowych (poza Niemcami) rynków rozwoju biznesu Turtle Entertainment. W tej chwili możemy w Polsce mówić o grupie kilkudziesięciu zawodowców oraz ok. 150.000 zawodników biorących regularny udział w rozgrywkach ligowych. Pamiętajmy jednak, że dzięki tej grupie chcemy docierać do blisko 6.000.000 osób grających w gry komputerowe w Polsce. To ogromny potencjał marketingowy i sprzedażowy dla naszych klientów i partnerów biznesowych.” – mówi Rafał Wasyluk, Prezes Sporty Elektroniczne Sp. z o.o.

„Wizyta Jensa miała przede wszystkim charakter roboczy związany z rozmowami o inwestycji. Udało nam się jednak przygotować również kilka wywiadów dla prasy i telewizji.” – dodaje Rafał Wasyluk.

Z wywiadów można się dowiedzieć m.in. co Jens Hilgers sądzi o poziomie sportów elektronicznych w Polsce, jak widzi ich dalszy rozwój oraz co naprawdę łączy sporty elektroniczne i sport tradycyjny. Materiały video będą emitowane w portalu futbol.pl oraz dołączone do wrześniowego numeru magazynu CLICK!.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu