Bankier.pl S.A. wśród najlepszych Spółek Giełdowych 2008 Roku

Bankier.pl S.A. uzyskał tytuł drugiej najlepszej Giełdowej Spółki Roku 2008 w dziesiątej, jubileuszowej edycji rankingu Pulsu Biznesu, realizowanego przez Pentor Research International. Eksperci rynku kapitałowego przyznali Bankier.pl S.A. drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej badania spółek giełdowych. Specjaliści docenili przede wszystkim perspektywy rozwoju spółki oraz wysoki poziom relacji z inwestorami w 2008 roku.

Puls Biznesu już po raz dziesiąty opublikował ranking najlepszych spółek giełdowych. Badanie realizowane przez Pentor Research International na zlecenie dziennika jest największą w Polsce analizą spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W tegorocznym sondażu telefonicznym przeprowadzonym w drugiej połowie stycznia 2009 roku wyboru najlepszej Giełdowej Spółki Roku 2008 dokonało 181 ekspertów – 54 analityków, 74 doradców inwestycyjnych i 53 maklerów. Specjaliści ocenili 374 spółki giełdowe za: kompetencje zarządu, kompleksowość oferty, relacje z inwestorami, perspektywy rozwoju i szeroko zakrojony sukces odniesiony w 2008 roku.

Miejsce na podium w czterech z szczęściu kategorii rankingu dało Bankier.pl S.A. pozycję  drugiej najlepszej Giełdowej Spółki Roku 2008 – jest to znaczący awans z miejsca 15, które spółka zajęła w klasyfikacji ogólnej w ubiegłorocznym rankingu Pulsu Biznesu. Obecne drugie miejsce w zestawieniu Pulsu Biznesu Bankier.pl S.A. zawdzięcza głównie wysokim ocenom maklerów giełdowych.

„Wysoką pozycję Bankier.pl S.A., drugie miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku 2008, traktuję jako wyraz uznania ekspertów rynku kapitałowego dla naszej spółki. W imieniu Zarządu Bankier.pl S.A., dziękuję za wysokie notowania oraz wyrażone zaufanie. W obecnych czasach to bezcenna wartość dla każdej firmy” – mówi Joanna Kuzdak, prezes zarządu Bankier.pl S.A.

W 2008 roku specjaliści rynku kapitałowego docenili przede wszystkim relacje spółki z inwestorami – pod tym względem Bankier.pl S.A. awansując z 28 pozycji zajmowanej w badaniu z poprzedniego roku uzyskał obecnie pozycję wicelidera w kategorii relacji inwestorskich. Eksperci zwrócili także szczególną uwagę na perspektywy rozwoju spółki, dzięki czemu Bankier.pl S.A. znalazł się na drugiej pozycji także w tej kategorii. Trzecie miejsce na podium Bankier.pl S.A. zajął w badaniach jakości produktów i usług.

„Bardzo nas cieszy znaczący awans Bankier.pl S.A. zarówno w klasyfikacji ogólnej rankingu Pulsu Biznesu, jak i w poszczególnych kategoriach badania. Szczególnie ważnym osiągnięciem jest dla nas drugie miejsce spośród wszystkich spółek giełdowych pod względem jakości relacji z inwestorami – ten wynik odzwierciedla jak ważna jest dla Bankier.pl S.A. komunikacja z otoczeniem giełdowym, zwłaszcza z inwestorami” – mówi Maciej Klepacki, członek zarządu Bankier.pl S.A.

Giełdową Spółką Roku 2008 w rankingu Pulsu Biznesu został Amrest Holdings N.V., Bankier.pl S.A. z tytułem drugiej najlepszej spółki giełdowej 2008 roku wyprzedził Cyfrowy Polsat S.A., który znalazł się na trzecim miejscu w badaniu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu