NVIDIA prezentuje system Android na procesorze Tegra

NVIDIA ogłosiła dzisiaj, że pracowała wspólnie z Google i Open Handset Alliance, by udostępnić Android, kompletny i otwarty system dla telefonów komórkowych, dla serii Tegra  – procesorów typu “komputer zawarty w jednym układzie scalonym”. Poprzez wsparcie Android, producenci i operatorzy mogą z łatwością użyć procesorów z serii Tegra jako podstawy do budowania telefonów komórkowych o zaawansowanych funkcjach, wykorzystujących treści stron www oraz inne treści internetowe i dostarczające usługi typu mash-up czy aplikacje oparte na lokalizacji.

“Cieszymy się ze wsparcia firmy NVIDIA dla Android w postaci Tegry i oczekujemy pojawienia się wielu urządzeń bazujących na Androidzie, które dostarczą niezrównaną funkcjonalność użytkownikom,” powiedział Andy Rubin, dyrektor platform mobilnych w firmie Google.

Nowy procesor NVIDIA Tegra APX 2600 z systemem Android będzie pokazywany na stoisku NVIDIA podczas Mobile World Congress w Barcelonie – hala 1, stoisko IC34. NVIDIA udostępni klientom OEM wysoce zoptymalizowaną i akcelerowaną wersję systemu Android w drugiej połowie 2009.

“NVIDIA i Google wspólnie pracują nad uwolnieniem ogromnego potencjału obliczeń wizualnych w przenośnych urządzeniach. Dzisiejsza wydarzenie łączy moc Tegry z innowacyjnością platformy Android,” powiedział Michael Rayfield, menadżer działu urządzeń przenośnych w NVIDIA. “NVIDIA będzie dalej współpracować z Open Handset Alliance, stale zwiększając możliwości Androida w zakresie zaawansowanej grafiki mobilnej i akceleracji multimediów, aby obsługa urządzeń przenośnych stała się łatwiejsza i bardziej intuicyjna.”

Więcej informacji o rodzinie procesorów aplikacyjnych NVIDIA Tegra jest dostępnych pod adresem: http://www.nvidia.pl/page/handheld.html.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu