Microsoft i Riverbed pogłębiają współpracę – porozumienie Windows Server 2008 OEM

przez | 17/02/2009

Specjalizujący się w akceleracji infrastruktury sieciowej IT Riverbed Technology ogłosił dziś, że rozpocznie licencjonowanie platformy Microsoft Windows Server 2008 w celu integracji w urządzeniach typu Riverbed® Steelhead® i poprzez Platformę Usług Riverbed (RSP). Ta ostatnia działa jako zwirtualizowana partycja w urządzeniu Steelhead, która daje klientom możliwość instalowania aplikacji niezbędnych do działania oddziału w postaci zwirtualizowanych usług, co oznacza większą konsolidację infrastruktury IT.

Powyższe porozumienie to wzmocnienie istniejącej już relacji Riverbed z Microsoft. Od sierpnia 2008 Riverbed jest członkiem Microsoft Protocol Optimization Licensing Program (POLP). Dzięki udziałowi w programie, Riverbed uzyskał dostęp do własności intelektualnej Microsoft, co umożliwiło akcelerację w sieciach rozległych (WAN) również programów działających pod Windows. Udział w programie POLP w połączeniu z licencjonowaniem przez Riverbed Windows Server 2008 zapewni sprawdzoną platformę konsolidacji IT, dla firm które korzystają ze standardów Microsoft.

“Coraz więcej przedsiębiorstw skłania się ku wizji oddziału firmy pozbawionego prawie lub całkowicie serwerów i opartego o scentralizowaną infrastrukturę IT w centrum przetwarzania danych” powiedział Zeus Kerravala wiceprezes Yankee Group. “Wzbogacenie platformy usług Riverbed (RSP) o Microsoft’s Windows Server 2008 jest krokiem, który przybliża nas do opisanej powyżej wizji. Klienci Riverbed otrzymują dla swoich kluczowych zdalnych usług sprawdzoną i najlepszą w swojej klasie akcelerację działającą w najbardziej rozpowszechnionym środowisku, czyli w Windows.”

Riverbed zaoferuje Windows Server 2008 preinstalowany na RSP, co umożliwi klientom uruchomienie w tej otwartej platformie środowiska Windows. Usługi Windows Server 2008, które zostaną początkowo zaoferowane to: system nazw domenowych (DNS), protokół dynamicznego konfigurowania węzłów (DHCP), Active Directory, Windows streaming i usługi drukowania.

W celu umożliwienia klientom dostępu do Windows Server 2008 na platformie RSP, Riverbed uzyskał dla urządzeń Steelhead certyfikację WHQL, a także przystąpił do Server Virtualization Validation Program (SVVP). Dodatkowo Riverbed zajmuje się promowaniem zintegrowanych rozwiązań wśród channel resellerów poprzez oferowanie ram biznesowych i programów marketingowych.

„Nasze partnerstwo z Riverbed daje nowe, ekscytujące możliwości współpracy rozproszonym biurom naszych klientów” powiedział Steven Guggenheimer wiceprezes działu Windows Licensing and Strategy. “Wprowadzenie Windows Server 2008 do Riverbed Services Platform poprawi wydajność i dostępność kluczowych usług bez względu na odległość od centrali.”

Dzięki połączeniu infrastruktury usług Windows Server 2008 z urządzeniami Steelhead Riverbed klienci obu firm będą mogli uprościć infrastrukturę IT w swoich oddziałach, jednocześnie zapewniając wydajność aplikacji z punktu widzenia użytkownika końcowego.

“Możliwość uruchamiania Serwera Windows jako wirtualnej maszyny w ramach Riverbed Services Platform w olbrzymi sposób powiększa nasze możliwość konsolidacyjne w oddziałach firm. W tej chwili będziemy w stanie zaoferować usługi druku, jak i logowania Active Directory – i wszystko na standardowym serwerze Windows” powiedział Justin Marthaler koordynator IT w Strand Associates. “Możemy obecnie wirtualizować nasze oddziały przy pomocy najlepszych rozwiązań, ponieważ dwóch spośród naszych najbardziej zaufanych dostawców zaczęło współpracować ramię w ramię.”

“Dzięki tej umowie z Microsoft nasi wspólni klienci będą mogli uzyskać jeszcze więcej ze swoich inwestycji w technologię Riverbed. Poprzez możliwość uruchamiania Windows Server 2008 zwiększyła się elastyczność naszych rozwiązań. Daje to klientom możliwość uzyskiwania korzyści z centralizacji IT” powiedział Eric Wolford, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu w Riverbed.