itelligence zakończyło wdrożenie SAP w Grupie ALBA

itelligence zakończyło ostatni etap wdrożenia rozwiązania SAP ERP w Grupie ALBA, będącej liderem na rynku usuwania odpadów i recyklingu. Wielofazowy projekt był połączony z reorganizacją Grupy i obejmował wdrożenie finansowych oraz logistycznych obszarów SAP w dziesięciu spółkach. Głównymi efektami projektu reorganizacyjno-wdrożeniowego są wyodrębnione księgowe centrum kompetencyjne oraz centralizacja procesów zakupowych. Od lutego itelligence świadczy również dla Grupy ALBA usługi SAP Application Support.

Jednym z najważniejszych efektów projektu jest organizacja funkcjonowania księgowego centrum kompetencyjnego Grupy ALBA w oparciu o rozwiązanie SAP. Centrum to powstało w ramach reorganizacji i unifikacji procesów Grupy ALBA na świecie. Zadaniem centrum jest świadczenie usług finansowo-księgowych dla wszystkich spółek Grupy ALBA w Polsce. Dzięki wdrożonemu przez itelligence rozwiązaniu SAP, ALBA ujednoliciła swoje standardy księgowości i raportowania, bazujące na wspólnym planie kont, strukturze controllingowej i procedurach zamknięcia miesiąca.

Zakończony projekt obejmował wdrożenie rozwiązania SAP w obszarze finansów, środków trwałych, controllingu i logistyki w dziesięciu spółkach Grupy. Kluczowym rezultatem wdrożenia w obszarach logistycznych jest uzyskanie jednolitych i standardowych procesów zakupowych dzięki centralizacji zakupów wszystkich spółek Grupy ALBA w Polsce.

Od lutego itelligence rozpoczęło również świadczenie dla Grupy ALBA usług SAP Application Support. Dedykowany zespół konsultantów stacjonarnych SAP z itelligence świadczy wsparcie aplikacyjne w obszarach finansowo-księgowych i logistycznych. Konsultanci wspierają użytkowników końcowych, utrzymują aplikację, a zatem dostosowują ją do zmieniających się warunków w organizacji, świadczą także usługi konsultingu zdalnego.

Wdrożenie SAP w Grupie ALBA było projektem nie tylko międzynarodowym, ale również bardzo kompleksowymi, złożonym i wielofazowym. Tym bardziej cieszy fakt, że zakończyło się sukcesem. Wspólny efekt końcowy osiągnęliśmy dzięki ciężkiej pracy obydwu stron – zarówno pracowników ALBY jak i naszych. – mówi Arnold Nowak prezes zarządu itelligence Sp. z o.o. – Grupa ALBA powierza nam świadczenie usług wsparcia aplikacyjnego, co dodatkowo potwierdza wysoką jakość dostarczanych przez nas do tej pory usług.

Bardzo mnie cieszy, że dzięki współpracy z itelligence zakończyliśmy z sukcesem wdrożenie rozwiązania SAP w Grupie ALBA w Polsce. Pierwsze powdrożeniowe badania bilansu potwierdzają naszą dobrą opinię o rozwiązaniu. – mówi Bartłomiej Muszyński Prezes ALBA Polska Sp. z o.o. – Jestem przekonany, że tylko międzynarodowy partner, jakim jest itelligence, mógł ogarnąć całość projektu wdrożeniowego połączonego z reorganizacją naszych spółek i ujednolicaniem procesów z naszą centralą w Niemczech.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu