Fiński dla Początkujących

przez | 17/02/2009

W miniony weekend warszawskie kluby ogarnęła mroźna aura fińskiej zabawy. Już po raz piąty gościła tu akcja pod hasłem „Fiński dla Początkujących”. Cykl imprez organizowany jest przez Brown-Forman Polska, dystrybutora importowanej wodki nr 1 w Polsce – Finlandia Vodka, w całym kraju – łączy elementy zabawy i edukacji w niesamowitym klimacie specjalnie zaprojektowanej zimowej scenerii. W zabawie wzięły udział kluby: Utopia, Platinium, Cinnamon i Confashion. Hölökynkölökyn* Warszawo!

finlandiaWarszawa, a raczej Warsova – która w języku fińskim oznacza „klacz, która powiła źrebaka” – została opanowana przez  renifery, przepyszne drinki i rodowitych Finów, którzy przybliżali gościom czterech stołecznych klubów tajniki fińskiej kultury i języka. Testowanie różnych smaków Finlandii zachęcało klubowiczów do próbowania swoich sił w fińskich językołamaczach, jak na przykład: „Mun mummoni muni mun mammani, mun mammani muni mun”.

Kluby biorące udział w akcji pękały w szwach. Mroźny błękit scenografii przyciągał uwagę i zachęcał do pozowania do zdjęć w obiektywie profesjonalnego fotografa. Klubowicze mogli zabrać do domu pamiątkowe fotografie w stylowych ramkach, otrzymać rozmówki fińsko-polskie rozdawane przez śnieżne hostessy oraz wziąć udział w licznych konkursach. Ogromne zainteresowanie wzbudzały Tablety PC – laptopy z dotykowym ekranem – wykorzystywane w quizach. Uczestnicy losowali pytania spośród kilku kategorii i zaznaczali poprawną odpowiedź na ekranie.

Brand, jakim jest Finlandia Vodka  nieodłącznie kojarzy się z bardzo konkretnym miejscem – Finlandią, a co za tym idzie fińską kulturą, przyrodą, obyczajami oraz językiem. „Fiński dla Początkujących” jest akcją wizerunkową, która ma na celu emocjonalne przywiązanie do marki liderów opinii i trendsetterów – bywalców imprez. Imprezy z cyklu „Fiński dla początkujących odbywają się od połowy stycznia 2009r., Dotychczas, fińską kulturę mieli okazje zgłębiać mieszkańcy Zakopanego, Krakowa, Katowic i Warszawy. W przyszły weekend akcja zagości w Szczecinie, a następnie w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Trójmieście.

Promocja potrwa do połowy marca br.

* z j. fińskiego: Na zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.