Darmowe szkolenia w Wielkopolsce

przez | 17/02/2009

Już w najbliższą sobotę i niedzielę, drzwi do wiedzy zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych pozyskaniem nowych umiejętności. W Wielkopolsce rozpoczną się Drzwi Otwarte placówek edukacyjnych.

Impreza odbędzie się 21 i 22 lutego. Będzie to niepowtarzalna okazja, by bezpłatnie wziąć udział w ciekawych szkoleniach, zajęciach i prezentacjach, a przez to zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Mimo, że z założenia akcja miała odbywać się na terenie Wielkopolski, to dotarła ona także do innych miast – Łodzi, Warszawy oraz Więcborka (woj. kujawsko-pomorskie). W sumie blisko sto placówek wyraziło chęć bezpłatnego szkolenia osób, które chcą się czegoś nauczyć, nie zważając na swój wiek i status zawodowy. Udział w Drzwiach Otwartych może wziąć każdy – wystarczy zgłosić się do organizatora konkretnego szkolenia, który poinformuje o miejscu i godzinie spotkania.

Warto zaznaczyć, że gama kursów jest niezwykle szeroka – Rozmowa kwalifikacyjna bez tajemnic, Techniki autoprezentacji w praktyce, Jak zachować się przy stole, Nauka podstawowych chwytów samoobrony, Jak bezbłędnie zdać egzamin na prawo jazdy, Dostępność funduszy UE dla polskich przedsiębiorców – to tylko przykładowe tytuły, będące jedynie ułamkiem całości. Aktualna lista organizatorów oraz szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych spotkań znajdują się na stronie www.lllearning.pl.

Pomysłodawcą Drzwi Otwartych w Wielkopolsce jest portal edukacyjno-szkoleniowy Edustacja.pl, propagujący ideę Lifelong Learning, czyli nauki przez całe życie.

Przedsięwzięcie współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem projektu jest Polska Izba Firm Szkoleniowych. Projekt zostanie zrealizowany do końca marca 2009 roku.