Visa na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej

przez | 16/02/2009

Płatności z użyciem komórki, przelewy pieniężne i usługi płatnicze w ofercie organizacji Visa na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej (Stoisko Visa: Hala 7, Nr 7B42, 16-19 lutego 2009 r.)

Na dorocznym Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej Stowarzyszenia GSMA (GSMA Mobile World Congress 2009) organizacja Visa Europe zaprezentuje szereg nowatorskich rozwiązań płatniczych, zaś członkowie jej ścisłego kierownictwa mówić będą o łączeniu usług finansowych z możliwościami telefonii komórkowej. Przedstawione zostaną konkretne przykłady pokazujące, jak najnowsze innowacje organizacji Visa w dziedzinie płatności z wykorzystaniem telefonów komórkowych wpływają na codzienne życie konsumentów zwiększając ich szybkość działania, wygodę i możliwości wyboru.

Organizacja Visa zademonstruje działanie następujących produktów wykorzystujących możliwości telefonii komórkowej:

  • Visa payWave w telefonie komórkowym: bezpieczne płatności w kasie punktu detalicznego za pośrednictwem usługi Visa payWave dostępnej dzięki urządzeniu telefonii komórkowej. Organizacja Visa przedstawi rozwiązania płatności zbliżeniowych zarówno w systemie NFC jak i SIM.
  • Przelewy pieniężne drogą komórkową: prezentacja przelewów pieniężnych pomiędzy aparatami komórkowymi oraz z urządzenia komputerowego do aparatu komórkowego.
  • Powiadomienia o transakcjach przesyłane przez łącza telefonii komórkowej: dokonane transakcje są odnotowywane w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
  • Oferty handlowe przesyłane bezpośrednio do aparatu komórkowego: oferty kierowane do określonej grupy odbiorców oraz kupony do realizacji w pobliskich punktach detalicznych.
  • Sprzedaż drogą komórkową: wygodne transakcje bezgotówkowe dokonywane „w ruchu” z użyciem telefonu komórkowego. Punkty handlowo-usługowe, realizujące np. dostawę pizzy, mogą przyjmować płatności w systemie Visa za pośrednictwem rozbudowanego aparatu komórkowego, pełniącego również funkcję urządzenia do akceptacji transakcji.
  • Plakaty „inteligentne”: specjalne plakaty elektroniczne przekazujące posiadaczom telefonów komórkowych informacje z pobliskich kawiarni o ofertach typu „kup jeden produkt – drugi dostaniesz za darmo”.
  • Usługi płatności komórkowych Visa (Visa Mobile) z wykorzystaniem systemu operacyjnego Android: w grudniu 2008 r. organizacja Visa zainaugurowała pierwszą w USA usługę komercyjną łączącą funkcje przesyłania ofert handlowych, powiadomień o transakcjach i systemu lokalizacji. Usługa Visa Mobile dostępna jest za pośrednictwem urządzeń komórkowych działających w systemie Android, w tym m.in. telefonu komórkowego T-Mobile G1™.

Sponsorowany przez Stowarzyszenie GSMA Kongres jest najważniejszym w skali światowej wydarzeniem konferencyjnym I wystawienniczym w branży telefonii komórkowej. Obecnych jest na nim ponad 1,2 tys. wystawców (w tym czołowe banki i instytucje finansowe współpracujące z Visa i producenci sprzętu oraz oprogramowania z całego świata), których stoiska odwiedza ponad 50 tys. osób.

Sandra Alzetta, wiceprezes organizacji Visa Europe ds. innowacyjności, powiedziała: „Cieszymy się ogromnie z przyznanego nam na obecnym Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej GSMA statusu „Partnera Płatności Komórkowych”. W ostatnim okresie uruchomiliśmy szereg programów pilotażowych płatności komórkowych w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz w Szwajcarii. Na tegorocznej wystawie zaprezentujemy nowe, ekscytujące rozwiązania, odzwierciedlające naszą wizję przyszłości, w której nastąpi połączenie funkcji płatności i przelewów pieniężnych. Naszym celem jest zwiększenie korzyści osiąganych przez konsumentów zarówno w dojrzałych, jak i w nowych gospodarkach.”

Wystąpienia członków kierownictwa organizacji Visa Europe na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej 2009:

  • Mary Carol Harris, Head of Mobile, Visa Europe. Seminarium “Pay-By-Mobile” – Poniedziałek 16 lutego, 16:00-16:15
  • Guido Mangiagalli, VP, Visa payWave and Mobile, Visa Europe. Dyskusja panelowa “Mobile Money Forum” – Wtorek 17 lutego, 09:00-13:00