Przenośne urządzenia zdolne do obsługi HD już za 99$?

W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą korzystać z urządzeń, które są bez przerwy podłączone do Sieci. W dzisiejszych czasach użytkownicy chcą korzystać z urządzeń, które są bez przerwy podłączone do Sieci. Chcą mieć nieustanny dostęp do takich serwisów społecznościowych jak Facebook czy YouTube oraz wydajność odpowiednią do oglądania filmów HD w każdym miejscu i o każdej porze.

Firma NVIDIA Corporation, twórca procesora graficznego, przedstawia dzisiaj nową platformę opartą na komputerze w jednym układzie scalonym z serii NVIDIA® Tegra 600, która umożliwia budowę nieustannie działających, gotowych do pracy w sieci mobilnych urządzeń internetowych (MID) z obsługą HD i możliwością wielodniowej pracy na zasilaniu bateryjnym w cenie 99$

Platforma ta pozwoli producentom OEM na szybkie wprowadzenie na rynek urządzeń, które będą mogli oferować już w cenie 99 USD, oferując szerokopasmowy Internet oraz internetowe treści HD szerokiej rzeszy użytkowników.

“Technologie mobilnych urządzeń internetowych rozwinęły się tak, by dostarczać użytkownikom wydajność i łączność na poziomie wymaganym przez dzisiejszy styl życia,” powiedział Michael Rayfield, menadżer w dziale rozwiązań mobilnych NVIDIA. „Do dziś klienci mogli jedynie kupić kolejny ‘gadżet’ z ograniczoną funkcjonalnością lub komputer PC, który nie jest zawsze włączony. Platforma bazująca na Tegra łączy to, co najlepsze z tych dwóch światów.”

Mobilne urządzenie internetowe Tegra zapewnia:

  • Odtwarzanie wideo 720p i 1080p
  • Trwającą dniami pracę
  • Łączność WiFi i 3G
  • Zoptymalizowaną obsługę sprzętową aplikacji Web 2.0 w, dzięki czemu urządzenia przenośne będą mogły oferować jakość korzystania z Internetu znaną z komputerów typu desktop
  • Kompletny pakiet oprogramowania zawierający system operacyjny Microsoft Windows CE, przeglądarki plików, przeglądarkę internetową o pełnych możliwościach, szkielet programowy do tworzenia interfejsów użytkownika, pakiety BSP i SDK, klienta internetowej poczty e-mail i inne.

“Nowa generacja inteligentnych, zawsze podłączonych, zorientowanych na usługi urządzeń mobilnych w głównej mierze koncentruje się bogatych doświadczeniach multimedialnych i rozszerzonej funkcjonalności,” powiedział Mukund Ghangurde, dyrektor produktów konsumenckich oraz produktów CE w Microsoft Corp. “Cieszymy się, iż współpracujemy z firmą NVIDIA przy opracowaniu zasobów, które pozwolą producentom OEM na szybkie wprowadzenie tych nowych urządzeń na rynek.”

Dodatkowo, NVIDIA nawiązała współpracę z ST-Ericsson, aby dodać funkcję połączeń 3G do swojej platformy, zapewniając tym samym łączność bez zakłóceń na całym świecie.

“ST-Ericsson wraz z NVIDIA opracowało implementację systemu Microsoft Windows Embedded CE przy użyciu ST-Ericsson U355 i NVIDIA Tegra, która jest gotowa do wykorzystania ” powiedział Jörgen Lantto Szef departamentu technicznego ST-Ericsson.  “To rozwiązanie czerpie korzyści z uznanego, testowanego przy pomocy IOT modemu o wysokiej przepustowości U335, które wraz z platformą NVIDIA przenosi wydajność multimedialną na nowy poziom.”

ICD, znany producent typu ODM, również ogłosił wsparcie dla nowej klasy urządzeń opartych na nowej platformie.

“ W naszej firmie ICD wierzyliśmy i czekaliśmy, aż pojawi się nowa generacja innowacyjnych, stale podłączonych do Sieci urządzeń tego typu. Projektowanie tych urządzeń w oparciu o platform Tegra pozwoli na osiągnięcie niesamowitej funkcjonalności już w cenie 99$,” powiedział David Hayes, Prezes i CEO w firmie ICD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu