Oferta Aero Vodochody zwyciężyła w przetargu na PZL Świdnik

przez | 16/02/2009

Aero Vodochody – największy czeski producent sprzętu lotniczego – został wybrany przez Agencję Rozwoju Przemysłu do kolejnego etapu rozmów w sprawie sprzedaży akcji Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A. Decyzja o wyborze oferty Spółki została podjęta przez ARP między innymi na podstawie oceny zaproponowanych warunków finansowych i przedstawionych planów inwestycyjnych.

Aero Vodochody obecna jest na rynku od 1919 roku i posiada długoletnie doświadczenie w rozwoju i produkcji cywilnego i wojskowego sprzętu lotniczego. Celem spółki jest utworzenie holdingu lotniczego obejmującego swym zasięgiem inwestycje w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Oprócz działań na rynku Polskim Aero Vodochody zainteresowana jest również ofertami w innych krajach regionu.

„Bardzo się cieszymy z decyzji Agencji Rozwoju Przemysłu. Od samego początku byliśmy przekonani, że nasza oferta jest najlepsza nie tylko pod względem cenowym, ale także pod kątem propozycji rozwoju zakładów i produkcji w Świdniku. Doceniamy tradycję i doświadczenie Polaków w produkcji lotniczej. Przyłączenie Świdnika pozwoli nam zrealizować plany utworzenia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej silnego, konkurencyjnego holdingu, będącego równorzędnym partnerem światowych liderów branży lotniczej” – mówi prezes AERO Vodochody, Igor Hulak.