Nowe logo Electronic Sports League – znaczenie ukryte za kolorami

Największa na świecie i w Polsce platforma ligowych rozgrywek w grach komputerowych ma nowe logo! To pierwszy zwiastun i kluczowy element kompleksowego planu wdrożenia nowej komunikacji, który poza wzmocnieniem wizerunku przyniesie także zmiany wizualne i funkcjonalne w portalu Electronic Sports League.

Dotychczasowe logo Electronic Sports League było używane od blisko 10 lat. W tym czasie ESL urosła do takich rozmiarów, że stare logo i wizualizacja stały się niewystarczające, aby skutecznie prezentować złożoność lig, pucharów, funkcji i możliwości, jakimi dysponuje społeczność graczy, nie wspominając o kolejnych, dedykowanych odsłonach ESL takich jak ESL Sports. Nowe logo i filozofia, która mu towarzyszy pozwoli na uporządkowanie złożoności i zachowanie przejrzystości struktury rozgrywek.

Nowe logo reprezentują kolorowe pasy. Przyjęta koncepcja kolorystyczna pozwoli na porządkowanie struktury i różne kombinacje poszczególnych lig i pucharów na sub-portalach, w przejrzystej formie. Sam logotyp pozostanie w tych kombinacjach bez zmian. Każdy z sub-portali ESL otrzyma swój własny kod kolorystyczny.

ESL Pro Series – sztandarowe rozgrywki mistrzów sportów elektronicznych, będzie reprezentowana czerwonym pasm. Czerwony symbolizuje energię, siłę i przywództwo. Doskonale pasuje do szczytów krajowej rywalizacji. Z drugiej strony niebieski pas głównego logo ESL obrazuje otwartość i wolność. Pokazuje dostępność tych obszarów rozgrywek, gdzie każdy gracz może swobodnie grać, trenować i okazyjnie rywalizować ze znajomymi. W przyszłości wszystkie produkty Electronic Sports League otrzymają swój indywidualny kolor odzwierciedlający ich specyficzne cechy.

Nowe logo podnosi i wzmacnia koncentrację na ligach, jako takich. Uwydatnia je jako poszczególne produkty, podobnie jak ESL Matchmaker (http://www.esl.eu/pl/news/76930/) pozwalający na łatwe wyszukiwanie przeciwników do meczów, ESL Aequitas (http://www.esl.eu/pl/news/77577/) wykrywający, niedozwolone w rozgrywce, dodatkowe programy instalowane przez zawodników czy ESL Wire (http://www.esl.eu/pl/wire) – unikalny komunikator łączący możliwości portalu, potrzeby graczy i funkcje dodatkowych programów w jednej aplikacji (obecnie w zaawansowanej fazie beta).

Równolegle z wprowadzaniem nowego logo, także portal ESL ulegnie zmianom. W ciągu następnych kilku dni opublikowana zostanie wersja beta zmodyfikowanej warstwy graficznej tak, aby każdy mógł przywyknąć do nowego wyglądu. Dalsze zmiany będą wprowadzane stopniowo. W tej chwili publikujemy zestaw logotypów – zobacz jak zmieni się Electronic Sports League!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu