LG oraz AB SA rozszerzyły umowę o współpracy

przez | 16/02/2009

Firmy AB S.A. i LG Electronics poinformowały o rozszerzeniu dotychczasowej umowy dystrybucyjnej. Poza monitorami i napędami, nowy kontrakt obejmuje także dystrybucję telefonów komórkowych marki LG.

– LG to kolejny duży producent, który docenia jakość i potencjał naszego kanału dystrybucyjnego, szczególnie w segmencie MŚP. Produkty sygnowane marką LG dostępne będą zarówno u naszych resellerów, jak i w sieci franczyzowej ALSEN – powiedział Zbigniew Mądry, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu AB S.A.

– Przebudowa naszego kanału dystrybucyjnego dla telefonów komórkowych jest dowodem na staranność, z jaką wybieramy naszych partnerów handlowych. Biorąc pod uwagę efektywność kanału dystrybucyjnego AB oraz jego strukturę geograficzną, rozpoczynamy naszą współpracę z dużymi oczekiwaniami. Wierzymy, że podpisana umowa pomoże nam w osiągnięciu planowanego na 2009 rok wzrostu sprzedaży, przede wszystkim w małych sieciach i sklepach ze sprzętem IT oraz elektroniką użytkową – powiedział Grzegorz Kania, dyrektor sprzedaży GSM w LG Electronics.

Poza kompetencjami zespołu AB w zakresie sprzedaży rozwiązań mobilnych, jednym z najważniejszych kryteriów, które musiała spełnić wrocławska spółka była płynność finansowa.