Kolekcja „Święci na każdy dzień” w Encyklopedii FAKTU

W ramach Encyklopedii FAKTU wydawnictwo Axel Springer Polska przygotowało dla czytelników kolekcję bogato ilustrowanych albumów „Święci na każdy dzień”. Seria składa się z trzynastu tomów, które przedstawiają sylwetki ponad trzech tysięcy świętych Kościoła Katolickiego.

Seria prezentuje życiorysy wybranych świętych, opisuje ich nauczanie i kult, którym są darzeni, a także symbolikę świętych w sztuce. Kolekcja została zredagowana przez najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie hagiografii.

Każdy z tomów przypisany jest świętym z danego miesiąca. Pierwsza część, marcowa, prezentuje świętego Kazimierza, świętych Krystynę i Józefa oraz wielu innych świętych przypisanych kolejnym dniom marca. Trzynasty tom serii jest zbiorczym uzupełnieniem pozostałych dwunastu i będzie prezentował świętych jako patronów. Do każdego tomu encyklopedii dołączony jest medalik z wizerunkiem wybranego świętego.

Pierwszy tom, wraz z medalikiem świętego Józefa, jest do nabycia w wybranych punktach sprzedaży i księgarniach od 12 lutego. Kolejne tomy będą ukazywały się co miesiąc. Cena pierwszego tomu wynosi 9,90 zł, a kolejnych 29,90 zł.

Encyklopedia „Święci na każdy dzień” jest wsparta kampanią reklamową w radiu, telewizji i tytułach Axel Springer Polska oraz w punktach sprzedaży prasy. Kreację kampanii przygotowała agencja Bombadil, za zakup mediów odpowiada dom mediowy MediaCom.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu