Agnieszka Radwańska – ambasadorką Habitat for Humanity

Agnieszka Radwańska dołączyła do Nadii Petrovej i Agnes Szavay i została kolejną ambasadorką HFH wśród tenisistek! Wsparcie światowych gwiazd tenisa jest elementem trwającej od 6 lat współpracy Whirlpool, Sony Ericsson WTA Tour i Habitat for Humanity. Dziewiętnastoletnia zwyciężczyni czterech turniejów w grze pojedynczej należy do pierwszej dziesiątki najlepszych tenisistek świata.

W tym roku Whirlpool oraz Sony Ericsson WTA Tour na rzecz programu Habitat for Humanity mają szansę świętować wybudowanie setnego domu w ramach akcji „Kobiety Budują”. W 2009 r. tradycyjnie odbędą się również zbiórki pieniężne i kampanie informacyjne, zaś dzięki pomocy trzech znamienitych ambasadorów wszyscy zainteresowani mają nadzieję na pomnożenie owoców działań podjętych w ramach poprzednich kampanii.

„Cieszę się i jestem zaszczycona, że mogę wziąć udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Program Habitat for Humanity działa już od wielu lat i zawsze spotykał się z zainteresowaniem sportowców, którzy chętnie służyli pomocą. Naprawdę szanujemy i doceniamy ciężką pracę wolontariuszy organizacji, dlatego też mam nadzieję, że będę się mogła przyczynić do sukcesu Habitat for Humanity w Europie” – powiedziała Agnieszka Radwańska, mistrzyni bekhendu oburęcznego.

Łączne wsparcie ze strony Whirlpool i Sony Ericsson WTA Tour na rzecz walki z ubóstwem mieszkaniowym w Europie przekroczyło 400 000 EUR. Zebrane fundusze trafiły do europejskich struktur Habitat for Humanity i zostały przeznaczone na dofinansowanie budowy 94 domów dla ubogich rodzin. Spektakularny sukces kampanii w 2008r. pozwoli dodatkowo wybudować mieszkania dla trzech węgierskich rodzin – plany budowy zostały już uwzględnione w napiętym harmonogramie na 2009 r. Ponadto pracownicy Whirlpool oraz gwiazdy WTA Tour przyłączyli się do pracy fizycznej na placach budowy Habitat for Humanity w Europie i będą w ten sposób wspierać działalność organizacji także w bieżącym roku.

Tanneke Reinders, Dyrektor ds. Marki Whirlpool Europe powiedziała: „Jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z Sony Ericsson WTA Tour na rzecz tak szlachetnej inicjatywy jak Habitat for Humanity. Cieszymy się, że Agnieszka Radwańska zdołała znaleźć w napiętym planie zajęć czas, by wraz z Nadią Petrovą i Agnes Szavay wesprzeć nasze przedsięwzięcie w roli ambasadora. Uważam, że Radwańska stanowi doskonały wzór i źródło inspiracji dla wielu kobiet i dziewcząt z całego świata”.

Lucija Popovska, Dyrektor Programowy Habitat for Humanity, mówi: „W Europie coraz częściej spotyka się rodziny pozbawione jednego z fundamentalnych praw człowieka, które ma kolosalne znaczenie dla ich rozwoju – prawa do własnego domu. Cieszymy się, że Agnieszka zdecydowała się dołączyć do Nadii i Agnes. Dzięki ich zaangażowaniu będziemy w stanie pomóc wielu europejskim rodzinom. Dziękujemy zawodniczkom, Whirlpool oraz Sony Ericsson WTA Tour – to właśnie Wam wiele rodzin zawdzięcza dach nad głową”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu