Startuje strona internetowa Silesia Marathon 2009

2 lutego ruszyła strona internetowa pierwszego śląskiego maratonu, który odbędzie się 3 maja 2009 roku: www.silesiamarathon.pl. Tym samym zaprezentowano logo Silesia Marathon i hasło przewodnie: Twój bieg, Twoje zwycięstwo. Już wkrótce za pośrednictwem strony internetowej wszyscy chętni będą mogli zgłosić swój udział w biegu.

Śląsk ma ogromny potencjał – ten sportowy także. Silesia Marathon ma sporą szansę na to by stać się dużą i rozpoznawalną międzynarodową imprezą. To również doskonała sposobność na promocję Śląska. Organizujemy imprezę, która będzie wydarzeniem nie tylko dla pasjonatów biegania, ale i też dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z bieganiem. Organizując Silesia Marathon stawiamy na sportowe emocje i profesjonalizm w działaniu. – mówi Bohdan Witwicki, Dyrektor Generalny Silesia Marathonu.

Silesia Marathon to bieg organizowany na Śląsku, dlatego identyfikacja wizualna i logotyp nawiązują symboliką do jednego z najbardziej rozpoznawalnych w kraju obiektów regionu: katowickiego Spodka. Natomiast hasło przewodnie Silesia Marathon: Twój bieg, Twoje zwycięstwo to esencja filozofii biegania. Dla biegacza bieganie samo w sobie ma ogromną wartość. Biegacz nie nastawia się na zwycięstwo czy porażkę. Najważniejszy jest sam bieg. – dodaje Witwicki.

Silesia Marathon to pierwszy bieg maratoński oficjalnie organizowany na ulicach Śląska. Celem organizatora Silesia Marathon, firmy 4energy SA, jest zorganizowanie wyjątkowego wydarzenia sportowego, ale także popularyzacja samej idei biegania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu