Przejdź do treści

Przedsiębiorcy z branży muzycznej na start

Rozpoczęły się polskie eliminacje do międzynarodowego konkursu International Young Music Entrepreneur 2009 organizowanego przez British Council. Projekt skierowany jest do młodych przedsiębiorców branży muzycznej. Zwycięzca będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale, który odbędzie się w maju w Wielkiej Brytanii. Partnerem akcji i fundatorem nagród jest firma CASIO i Vector Digital.

Konkurs International Young Music Enterpreuner jest częścią międzynarodowego projektu International Creative Economy. Jego celem jest wyłonienie młodych i zdolnych przedsiębiorców z branży muzycznej. Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach jest biegła znajomość języka angielskiego, polskie obywatelstwo oraz spełnienie kryteriów wiekowych – w konkursie udział mogą wziąć osoby w wieku od 25 do 35 lat. Podczas kwalifikacji jury oceni działalność biznesową prowadzoną przez uczestników, ich kreatywność oraz stopień zaangażowania.

Zwycięzca polskiej edycji IYME 2009 będzie reprezentował Polskę na międzynarodowym finale w Wielkiej Brytanii, weźmie udział w warsztatach dla młodych przedsiębiorców oraz festiwalu Great Escape w Brighton. Dodatkowo, najlepsi kandydaci polskiego etapu konkursu dostaną nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów komputerowych oraz aparatów fotograficznych Casio Exilim, wyposażanych w specjalną funkcję YouTube.

Zwycięzca międzynarodowego etapu oprócz honorowego tytułu International Young Music Entrepreneur 2009 otrzyma nagrodę finansową.

Konkurs IYME jest doskonałą okazją do zdobycia międzynarodowego doświadczenia w branży muzycznej oraz wymiany doświadczeń. To środowisko, które daje wiele możliwość i wciąż poszukuje młodych, kreatywnych przedsiębiorców, skłonnych do podejmowania wielu wyzwań. Akcja ma charakter wyjątkowy bo nagradza przedsiębiorczość, a nie talent muzyczny. Dlatego też postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę – mówi Karol Ryszkowski, Brand Manager aparatów Casio.

Organizatorem programu IYME 2009 jest British Council. Partnerami konkursu są Casio Exilim, Vector Digital i Empik. Honorowy patronat objęła Ambasada Brytyjska w Warszawie. Patronami medialnym są Program III Polskiego Radia i Aktivist.