Polacy na Wyspach zostają. Ich pieniądze wracają z PayPal do kraju

PayPal, platforma obsługująca płatności elektroniczne ponad 150 milionów użytkowników na całym świecie, zdecydowała się na rozbudowanie brytyjskiego systemu płatności o mini serwis w języku polskim. Obsługiwany przez brytyjski serwer został zaprojektowany i przekodowany przez polską agencję interaktywną 4Kroki. Polacy przebywający na Wyspach mogą dzięki tej dodatkowej funkcjonalności dokonywać przelewów do Polski w ojczystym języku.

Decyzja o rozszerzeniu usług nie jest zaskakująca. Według szacunkowych danych, przez Wielką Brytanię od 2004 roku przewinęło się ponad milion Polaków, głównie w celach zarobkowych (raport Instytutu Badań Polityki Społecznej). Sam PayPal jest preferowanym systemem płatności internetowych wśród mieszkańców Wysp. Transfery PayPal są bezpłatne, obciążone jedynie kosztami przewalutowania. Użytkownik w ciągu zaledwie kliku minut może założyć konto w systemie i  dokonać transakcji.

Nowa usługa PayPal będzie promowana na brytyjskich portalach skupiających Polonię; najprawdopodobniej na www.mojawyspa.co.uk i www.londynek.net zagości wkrótce kampania banerowa. Do zainteresowanych skierowane będą również działania e-mail marketingowe. Agencja 4Kroki zaangażowana została do całości projektu „Wyślij pieniądze do Polski”.

Zobacz:  https://www.paypal-marketing.co.uk/poland/wyslijpieniadze/index.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu