Juniper Networkd na liscie magazynu FORTUNE

Wydawnictwo FORTUNE ogłosiło, że firma Juniper Networks, lider rynku wysokowydajnych sieci, znalazła się na 84 miejscu w dwunastym dorocznym rankingu „100 firm, w których najlepiej się pracuje”. Pełna lista i dodatkowe informacje znalazły się w wydaniu magazynu FORTUNE z 2 lutego oraz są dostępne pod adresem FORTUNE.com/bestcompanies.

W swoim blogu na FORTUNE.com redaktor zarządzający Andy Serwer pisze: „Niezależnie od tego, co będzie się działo z gospodarką, popyt na talent pozostanie. Dobre firmy wiedzą, że doskonale zmotywowani, zadowoleni i wykwalifikowani pracownicy dają im ogromną przewagę konkurencyjną”.

Przy wyborze „100 firm, w których najlepiej się pracuje”, FORTUNE współpracuje z Robertem Leveringiem i Miltonem Moskowitzem z instytutu Great Place to Work® – międzynarodowej firmy badawczo-doradczej mającej przedstawicielstwa w 30 krajach – przeprowadzając najszerszą ankietę pracowniczą w korporacyjnej Ameryce.

„Motorem firmy Juniper są ludzie” – powiedział Kevin Johnson, prezes Juniper Networks. „Nasi pracownicy bez ustanku rozwiązują problemy klientów i rozwijają naszą branżę. Stworzyli otoczenie sprzyjające rozkwitowi innowacyjności, dające także poczucie wspólnoty. I to dzięki niemu w Juniperze wspaniale się pracuje”.

W opracowanej przez Instytut ankiecie złożonej z 57 pytań udział wzięło ponad 81 000 pracowników z 353 firm. Dwie trzecie oceny firmy zależy od tej ankiety, rozsyłanej do co najmniej 400 jej losowo wybranych pracowników. Pozostała trzecia część oceny zależy od odpowiedzi udzielonych przez firmę w Ankiecie Kulturowej zawierającej szczegółowe pytania z zakresu danych demograficznych, wynagrodzeń i świadczeń oraz miejsca na opisanie własnymi słowami filozofii, komunikacji w firmie i podobnych zagadnień.

Na listę mogą trafiać firmy, które działają od przynajmniej 7 lat i zatrudniają więcej niż 1000 pracowników w U.S.A. Termin składania zgłoszeń do przyszłorocznego rankingu upływa 31 marca 2009 roku. Formularz zgłoszenia można też znaleźć w Internecie pod adresem www.greatplacetowork-100best.com.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu