Czy na pewno nie przepłacasz?

Czy wiesz ile tak naprawdę płacisz za swoje połączenia telefoniczne? Ile zapłaciłbyś korzystając z usług innego operatora? Sprawdź to. Ruszył pierwszy w Polsce symulator, umożliwiający kompleksowe porównanie ofert operatorów telefonii komórkowych – opengsm.pl.

Opengsm.pl to niezależny portal pozwalający w prosty sposób sprawdzić czy taryfa telefoniczna, z której korzystasz jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Dla większości klientów oferty operatorów telefonii komórkowych są nieczytelne. Porównywanie cen połączenia za minutę i kosztów wysyłanych wiadomości sms, do tej pory było czasochłonne i skomplikowane, a wybór taryfy nie zawsze okazywał się właściwy. Dodatkowo należało przy tym uwzględnić ilość darmowych minut i innych promocji, ustalanych indywidualnie. Naszą decyzję, odnośnie wyboru operatora i taryfy, zazwyczaj powierzamy umiejętnościom sprzedawcy lub kierujemy się zaufaniem do marki danego operatora, niejednokrotnie na tym tracąc. – Poruszanie się w gąszczu promocji proponowanych przez operatorów jest trudne, a uważne prześledzenie niuansów  różniących poszczególne oferty jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązanie stanowi symulator opengsm.pl, który pozwala na dokładne, jednostkowe porównanie ofert telefonii komórkowych i wybór najlepszego pakietu, dostosowanego do naszego portfela i oczekiwań – informuje przedstawiciel open-connect.pl, pomysłodawca symulatora.

Jak to działa?

Opengsm.pl przeprowadza symulację cen za połączenia w taryfach wszystkich dostępnych na rynku operatorów telefonii komórkowych. Umożliwia porównanie ofert w podziale na: abonament, telefon na kartę i mix. Określa faktyczną stawkę oraz stopień wykorzystania indywidualnej oferty danego operatora w konkretnym przypadku. Wystarczy wprowadzić takie parametry jak np.: maksymalny miesięczny koszt połączeń, średnią liczbę połączeń wychodzących, określić sieci, do których dzwonimy najczęściej czy ilość wysyłanych sms`ów i MMS`ów. Na podstawie wprowadzonych danych, system przeprowadza symulację przebiegu płatności w każdej możliwej konfiguracji. Jego głównym zadaniem jest ułatwienie wyboru i dopasowania taryfy danego operatora do indywidualnych potrzeb użytkownika telefonu.

Porównanie ofert oparte jest na algorytmie matematycznym, co sprawia, że kalkulacja ta jest rzetelna i obiektywna. Wyniki można odczytać w prosty sposób – przedstawiane w formie graficznej, są czytelne i zrozumiałe dla każdego.

Dużą innowacją jest zastosowana funkcja przewodnika głosowego, który ”krok po kroku” objaśnia jak poruszać się w serwisie, dzięki czemu użytkownik może w pełni wykorzystać jego zasoby i uzyskać potrzebne dane.

Dodatkową zaletą jest intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs.

Zobacz jak działa symulator: www.opengsm.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu