ATEN dla przedsiębiorstw – nowe przełączniki z linii ALTISEN oparte na technologii IP

przez | 13/02/2009

Firma ATEN International, wiodący projektant, producent oraz dystrybutor zaawansowanych rozwiązań komunikacyjnych, rozszerza swoją ofertę przełączników dla przedsiębiorstw o trzy innowacyjne urządzenia z linii KVM Over the NET™ z linii ALTUSEN. Nowe, wykorzystujące technologię IP przełączniki pozwalają na zdalne i bezpieczne zarządzanie 32 serwerami w sposób bezpośredni lub nawet 512 serwerami w przypadku łączenia kaskadowego.

Administratorzy sieci, teraz bardziej niż kiedyś, potrzebują niezawodnych i stabilnych przełączników IP KVM do zarządzania kluczowymi dla działania firmy centrami danych  powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International. – dzięki naszym przełącznikom KVM Over the NET™ w razie awarii technik musi tylko dostać się do najbliższego komputera podłączonego do sieci aby zdiagnozować i naprawić problem z urządzeniem znajdującym się w odległym centrum danych.

ATEN wprowadził nowe przełączniki z linii KVM Over the NET™ z myślą właśnie o dużych przedsiębiorstwach i firmach. Organizacje, niezależnie od ich wielkości, stają przed wyzwaniem jak administrować, monitorować i serwisować swoje sieci – mówi Chen –  aby działanie firmy było wydajniejsze i sprawniejsze kluczowe jest takie projektowanie środowisk informatycznych, aby można było nimi zarządzać zdalnie. Nasze urządzenia z linii ALTUSEN dają administratorom sieci w przedsiębiorstwach niespotykaną możliwość zdalnego zarządzania wszystkimi urządzeniami wchodzącymi w jej skład z każdego miejsca na świecie bez konieczności inwestowania w podróże pracowników, czy regionalne ekipy serwisowe.

Nowe przełączniki z linii ALTUSEN to KN-2132, KN-4132 oraz KN-4116. Pozwalają one na dostęp i zarządzanie serwerami poza siecią, nawet wtedy kiedy nastąpiła jej awaria. Ponadto zdalny dostęp do instalacji serwerowej odbywa się przez LAN lub Internet a zaimplementowanie technologii Windows i Java pozwala na dostęp do przełącznika z dowolnej przeglądarki internetowej. Istnieje jednak możliwość obejścia przeglądarki i dostęp do przełącznika przez oprogramowanie klienckie.

Przełączniki z linii ALTUSEN KVM Over the NET™ mają szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach, również tych posiadających lokalne oddziały. Firma posiadająca cztery lokalne biura może zoptymalizować zarządzanie serwerami instalując KN-4132. Dzięki temu przełącznikowi można bez kłopotu, z siedziby głównej konfigurować serwery we wszystkich swoich oddziałach, co znacznie zmniejsza koszty zarządzania firmą i czas potrzebny na serwisowanie i obsługę urządzeń.

Kevin Chen dodaje – Odkąd na rynku pojawiły się przełączniki IP KVM z funkcją kontrolowania  zasilania Power Over the NET™ administratorzy sieci mogą zarządzać zasilaniem serwerów zdalnie, co pozwala na znaczne oszczędności poboru prądu. A możliwość dostępu do nich spoza sieci sprawia, że nawet w wypadku odcięcia zasilania czy awarii nadal można nimi zarządzać.

Ceny i dostępność

KN-2132, KN-4132 oraz KN-4116 dostępne są na polskim rynku od lutego i kosztują odpowiednio 2750 €, 3820 € i 3265 € dla użytkownika końcowego. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z dystrybutorem firmy ATEN.

Dystrybutorem produktów ATEN w Polsce jest AJM Electronics (www.ajm.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.