Walentynkowe wyjazdy Polaków

Przed walentynkami w biurach podróży prawdziwe oblężenie. Mimo kryzysu Polacy nie rezygnują z romantycznych wyjazdów do Paryża czy Wenecji. W chwili obecnej większość wycieczek została wyprzedana. Pozostały jeszcze ciekawe ofert last minute ale bardzo szybko znikają z przysłowiowej „półki”.

Osoby, której jeszcze nie wykupiły wycieczki na Walentynki i czekają na oferty last minute, powinni się pośpieszyć. Tańszych weekendowych wyjazdów praktycznie już nie ma. Wśród ciekawszych ofert z wylotem jeszcze w ten weekend znajdziemy m.in.: wycieczkę do luksusowego hotelu w Wenezueli na wyspie Margarita za 3 399 zł, czy do tak popularnej w zeszłym roku Madery – w cenie 1 930 zł za osobę.Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Tradycyjnym kierunkiem walentynkowych wyjazdów Polaków są stolice europejskich miast: Paryż, Wenecja oraz Rzym. Coraz większa grupa turystów decyduje się jednak na dłuższe wyjazdy do ciepłych kurortów w Tunezji i czy Egipcie, gdzie temperatury wody i powietrza podgrzewają romantyczną atmosferę.

Biura podróży przygotowały w tym sezonie ciekawe promocje walentynkowe, np. 25% zniżki na Walentynki i vouchery na wycieczki fakultatywne. Turyści kupujący wycieczki w serwisie www.Odpoczne.pl mogą też liczyć na gwarancję niezmienności ceny, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, czy od 10 do 25% zniżki na wycieczki w ofercie Zima 2008/2009.

Pamiętajmy jednak, że biura podróży nie przewidują w swojej ofercie specjalnych atrakcji dla zakochanych. Jeśli myślimy o romantycznej kolacji przy świecach, z muzyką na żywo, musimy sami pomyśleć o zarezerwowaniu miejsca w dobrej restauracji i tam zapytać o muzyków. Warto to zrobić wcześniej, szczególnie gdy jedziemy do bardziej popularnych kurortów radzą eksperci serwisu turystycznego Odpoczne.pl.

Jeśli ktoś chciałby wynająć apartament w dobrym hotelu, musi liczyć się z dodatkowymi kosztami ok 200 – 600 zł na osobę. Jednak komfort wypoczynku jest wówczas znacznie wyższy.

Jeśli ktoś nie zdąży zakupić już wycieczki na Walentynowy wieczór w Paryżu, może pomyśleć o prezencie dla ukochanej osoby w postaci romantycznej podróży w nieco późniejszym terminie. W ofercie nadal są bardzo atrakcyjne zniżki na lato 2009, z gwarancją niezmienności ceny, a szeroka oferta pozwoli zadowolić najbardziej wymagające pary.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu