ProLogis buduje 51200 metrów kwadratowych dla Antalis w Polsce

ProLogis (NYSE: PLD), wiodący globalny dostawca obiektów dystrybucyjnych, poinformował o budowie ponad 51 200 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w Błoniu dla firmy Easytruck, należącej do grupy Antalis. Easytruck jest jednostką obsługującą logistycznie firmy Antalis Poland oraz MAP Polska, a także inne firmy spoza grupy kapitałowej. Koncern Antalis jest największym europejskim dystrybutorem materiałów do komunikacji wizualnej, o obrotach sięgających 3,6 mld EUR.

Budynek firmy Easytruck powstaje w ProLogis Park Błonie II, nowym parku logistycznym ProLogis, położonym w odległości ok. 25 km na zachód od Warszawy. Inwestycja ta stanie się nowym Magazynem Centralnym firmy Easytruck, który będzie obsługiwać operacje logistyczne dla Antalis oraz MAP, a także prowadzić działalność operacyjną w zakresie szeroko rozumianych usług logistycznych, dla Klientów „zewnętrznych”, tj. nie należących do grupy kapitałowej. Ukończenie budynku planowane jest w pierwszej połowie 2009 roku. Umowa gwarantuje firmie Antalis możliwość ekspansji o dodatkowe 20 000 metrów kwadratowych w tym samym obiekcie.

Antalis wynajmuje również 33 000 metrów kwadratowych w innych parkach ProLogis w Polsce i Holandii.

„Podpisana z firmą ProLogis umowa na nowy magazyn, stwarza firmie Easytruck możliwość konsolidacji wszystkich operacji logistycznych z obecnych trzech lokalizacji do jednej. Da nam to dużo większą sprawność operacyjną niż dotychczas przy jednoczesnym zwiększeniu jakość obsługi naszych Klientów. Bardzo ważne dla rynku w obecnej sytuacji gospodarczej jest optymalizowanie kosztów. Jestem przekonany, że będzie to możliwe dzięki skali kontraktu, która pozwoli nam osiągnąć wysoką efektywność kosztów i przełoży się na bardzo atrakcyjne ceny naszych usług na rynku. Cieszymy się, że naszym partnerem w tym przedsięwzięciu jest ProLogis, ze względu na swoją stabilność finansową, jak i jakość produktu, który dostarcza.” – powiedział Radosław Krupniewski, Dyrektor Operacyjny Easytruck.

,,Jest to już druga umowa typu build-to-suit w ProLogis Park Błonie II w przeciągu ostatnich 7 miesięcy, co świadczy o trafności inwestycji, jej strategicznej lokalizacji oraz szerokich możliwościach dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Cieszy nas fakt, że grupa Antalis, po raz kolejny, doceniła jakość oferowaną przez ProLogis.’’ – powiedział Maciej Madejak, market officer ProLogis na Polskę.

ProLogis Park Błonie II to nowoczesne centrum dystrybucyjne, położone w pobliżu drogi krajowej nr 2, która jest częścią najdłuższej międzynarodowej trasy E30, łączącej Europę Zachodnią i Wschodnią. Obecnie park składa się z czterech budynków w trakcie budowy o łącznej powierzchni 112 450 metrów kwadratowych, z których dwa są już w całości wynajęte przez Antalis i Raben Polska.

Portfolio ProLogis w Polsce liczy ponad 2,1 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej (25 parków logistycznych) własnej, zarządzanej lub w trakcie budowy. Działalność ProLogis skoncentrowana jest w sześciu regionach Polski: od Pomorza (Gdańsk, Szczecin) przez Wielkopolskę (Poznań), Polskę Centralną (Warszawa, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka) aż po Górny i Dolny Śląsk (stan na dzień 31.12.2008.).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu