Mobile Advertising Platform – nowe rozwiązanie na rynku reklamy mobilnej

Grupa One-2-One wspólnie z Biurem Reklamy Telewizji Polskiej rozpoczęła wdrażanie unikatowego systemu reklamy mobilnej – Mobile Advertising Platform. Nowe narzędzie umożliwia marketerom skuteczne dotarcie do ściśle wyselekcjonowanej grupy odbiorców przez telefon komórkowy. MAP jest już oferowany przez Biuro Reklamy TVP.

MAP to pierwsza w naszej części Europy platforma mobile advertisingowa, umożliwiająca zaawansowane targetowanie behawioralne i psychograficzne, czyli wyłanianie na potrzeby konkretnej kampanii reklamowej najlepiej dopasowanej do niej grupy docelowej. MAP pozwala na uzyskanie wiedzy o konsumencie, a co za tym idzie, na precyzyjne dotarcie ze zoptymalizowanym komunikatem reklamowym.

Telewizja Polska codziennie prowadzi kilkanaście aktywności, w których widzowie uczestniczą wykorzystując swój telefon komórkowy. Dzięki temu co miesiąc możemy poszerzać naszą unikatową bazę o kilkadziesiąt tysięcy rekordów. Platforma przygotowana przez One-2-One pozwoli wykorzystać te dane i dotrzeć do widza, który z dużym prawdopodobieństwem będzie zainteresowany przekazem. Dla nas wdrożenie MAP-u jest istotne także w kontekście optymalizacji dotychczas prowadzonych aktywności wykorzystujących SMS marketing – mówi Artur Rutkowski Manager Zespołu ds. Projektów Multimedialnych Biura Reklamy TVP S.A. – Co istotne szczególnie dla nas – wdrożone rozwiązanie jest kompleksowe i zabezpieczone od strony formalno-prawnej.

Grupa One-2-One przygotowując założenia oraz uruchamiając MAP korzystała z doradztwa i opinii prawnych dr Grzegorza Sibigi z Zakładu Prawa Administracyjnego Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest on ekspertem w zakresie prawnych zagadnień dostępu do informacji, ochrony danych osobowych oraz świadczenia usług drogą elektroniczną. Dodatkowo w roli stałego współpracownika uczestniczy w projekcie dr Jerzy Surma, który zajmuje się informatycznymi systemami analitycznymi wspomagającymi decyzje zarządcze i jest pracownikiem naukowym Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej.

Dzięki MAP marketerzy będą mogli szybko i skutecznie dotrzeć do konsumentów przy pomocy telefonu komórkowego, wykorzystując takie działania jak: profilowanie i targetowanie baz danych, knowledge retrieval system, panele komunikacyjne oraz narzędzia do wysyłek kampanii typu push SMS/MMS/WAP. Odpowiednio zaprojektowane, zintegrowane
i zaawansowane systemy analiz i hipotez oraz wiedza z zakresu data mininigu umożliwiają opracowanie zindywidualizowanych kampanii, ich bezpośrednią realizację oraz pełny monitoring z poziomu platformy.

W niedalekiej przyszłości projekt zostanie zaoferowany innym partnerom medialnym współpracującym z Grupą One-2-One, oraz nowym klientom.

Współpraca z TVP pozwoli na dalszą rozbudowę baz, jeszcze lepsze targetowanie i nieustanne powiększanie liczby rekordów. Wspólnie z Biurem Reklamy przeprowadziliśmy już pilotażową akcję dla marki Oriflame i efekty były bardzo zachęcające. Skuteczność mobile advertisingu z wykorzystaniem MAP dała trzykrotnie lepsze efekty od dotychczas realizowanych kampanii. W obliczu tak wysokiej efektywności naszego modelu mobilnej reklamy, zdecydowaliśmy się dalej go rozwijać i w niego inwestować – mówi Sławomir Komiński wice prezes Grupy One-2-One – pomysłodawca i autor strategii MAP.

Projekt w grudniu 2008 roku otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, realizującego założenia odnowionej w 2005 Strategii Lizbońskiej. Spółka otrzyma w 2009 roku prawie milion złotych wsparcia na prace nad unikatową koncepcją platformy reklamy mobilnej. Umowa podpisana została z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu