Microsoft certyfikuje NVIDIA ION

W dniu wczorajszym NVIDIA ogłosiła, iż zwieńczeniem wysiłków mających na celu dostarczenie najwyżej jakości wrażeń w pracy z energooszczędnym komputerem niewielkich rozmiarów jest certyfikowanie przez firmę Microsoft technologii NVIDIA® ION jako platformy typu Certifikowana dla Windows Vista. Notebooki typu small form factor oraz komputery PC wyposażone w platformę NVIDIA® ION i wersje Premium systemu Windows po raz pierwszy oferować będą bogate funkcje multimedialne i pełne wsparcie graficzne.

Microsoft Corp. zatwierdził NVIDIA ION certyfikowanymi sterownikami Windows Hardware Quality Labs (WHQL) dla Windows Vista Home Premium. NVIDIA pracuje z firmą Microsoft, producentami komputerów, twórcami oprogramowania i partnerami z ekosystemu Windows w celu wprowadzeniu na rynek komputerów bazujących na ION do końca lata 2009. Oparte na ION mini notebooki i kompaktowe komputery stacjonarne będą oferować najwyższą na rynku wydajność w cenie 299$.

Mike Ybarra, menadżer oddziału Windows w Microsoft, powiedział: “Klienci donoszą nam, iż oczekują pełnych doznań w Windows pracując na wszystkich odmianach komputerów PC. Dla wielu użytkowników ‘netbook’ jest po prostu małym notebookiem i takiej jakości właśnie od niego oczekują. Dzięki platformie NVIDIA ION w połączeniu z Windows Vista Premium klienci mogą otrzymać taka samą jakość pracy w systemie Windows jak w pracy z notebookiem czy komputerem typu desktop w przystępnej cenie. Od przeglądania stron internetowych i sprawdzania emaili po słuchanie muzyki czy oglądanie filmów, technologia ION jest idealnym rozwiązaniem do codziennej pracy na komputerze.”

Microsoft certyfikował platformę NVIDIA ION tak, by nadchodzące komputery bazujące na tej platformie wspierały:

  • Płynne wyświetlanie filmów HD 1080p w tym Blu-ray
  • Rozgrywkę w ekscytujące gry Microsoft DirectX 10 API
  • Unikalne funkcje Windows Vista jak Aero Glass i Flip3D
  • Akcelerowaną przez GPU edycję obrazów i transkodowanie filmów

Certyfikat Microsoftu WHQL dla Windows Vista Home Premium uznaje platformę NVIDIA ION jako gotową dla klientów.

“NVIDIA ION i Windows to doskonałe połączenie,” powiedział Drew Henry, menadżer działu MCP w NVIDIA. “Cieszymy się, że Microsoft pracuje z nami nad wprowadzeniem Windows z ION do nowych, tanich notebooków i naprawdę niewielkich komputerów, co wcześniej nie było możliwe przy użyciu innych rozwiązań. To wielka wygrana dla klientów!”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu