Konferencja TMT.Ventures ’09 Warsaw i konkurs „7 minut”

przez | 12/02/2009

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i MCI Management oraz New Europe Events zapraszają 5 marca 2009 na najbardziej ekscytującą konferencję dla przedsiębiorców i inwestorów nowych mediów i technologii. W ramach konferencji odbędzie się również ekspresowy konkurs ‘7minut’ dla innowacyjnych przedsiębiorców i ich projektów.

W ciągu ostatnich lat kraje Europy Środkowej rozwinęły się nie do poznania. Jednym z motorów tego wzrostu był rozkwit drobnej przedsiębiorczości. Kariery od zera do milionera nie były niczym nadzwyczajnym w latach 90-tych, ale przełom wieków należał już do branży IT, a potem internetu, nowych mediów i usług mobilnych.

Towarzyszący tym przemianom rozwój warszawskiej Giełdy oraz funduszy VC doprowadził do powstania małych fortun należących do założycieli pierwszych e-biznesów. Od tamtej pory mieliśmy do czynienia z co najmniej drugą, jeśli nie trzecią falą takich sukcesów.

Jaka jest przyszłość polskiego i środkowoeuropejskiego rynku nowych mediów i technologii? Zapytajmy o to inwestorów i aniołów biznesu z Europy Zachodniej. Porozmawiajmy o warunkach rozwoju polskiego sektora TMT.

Zapraszamy na konferencję TMT.Ventures’09 Warsaw już 5 marca w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tematem przewodnim tego wydarzenia jest niesłabnące zainteresowanie inwestorów przedsięwzięciami z branży nowych mediów i technologii, a w szczególności z nurtu Web 2.0 i technologii mobilnych.

Do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu organizatorzy zapraszają ambitnych polskich przedsiębiorców i entuzjastów nowych technologii oraz menedżerów firm technologicznych. W konferencji wezmą udział również przedstawiciele działających w Polsce funduszy venture capital i private equity, takich jak MCI Management, Business Angel Seed Fund, AIP Seed Capital, Internet Investment Fund, 3TS Capital Partners.

Na zaproszenie New Europe Events do Warszawy przyjeżdżają również Goście Specjalni, m.in. Morten Lund, seryjny przedsiębiorca, jeden z aniołów biznesu komunikatora Skype kupionego przez eBay za ponad 2,6 mld USD; Davor Hebel, Chorwat z europejskiego funduszu Fidelity Ventures; Konstantin Urban, szef niemieckiego funduszu Holtzbrinck Ventures, inwestora Money.pl oraz ePuls.pl.

W ramach konferencji odbędzie się również niecodzienny konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych mediów i technologii pod hasłem „7minut”. Po krótkiej fazie eliminacji aż 5 niezwykle pomysłowych i przedsiębiorczych ludzi będzie miało szansę przyspieszyć bieg wydarzeń i wejść na orbitę zainteresowania aniołów biznesu, inwestorów venture capital i seed capital. „7minut” to dla przedsiębiorców niezwykła okazja, aby zdobyć uznanie światowej klasy inwestorów i managerów z branży nowych technologii, a przy okazji mediów i komentatorów w blogosferze. To jednocześnie test na dojrzałość projektów i odwagę przedsiębiorców, którzy będą musieli poskromić nerwy i tremę, a potem stanąć oko w oko z bardzo wymagającą widownią, jury i równie ambitną konkurencją.

Finałowe prezentacje podczas konferencji TMT.Ventures’09 Warsaw będą trwały po 7 minut, a każda zostanie od razu skomentowana i oceniona przez Jury. Oceniane będą nie tylko projekty, ale także pewność siebie, argumenty i postawa występujących przedsiębiorców.

Konkurs jest otwarty dla istniejących (nawet w fazie działającego prototypu) technologii lub aplikacji. Projekty mogą pochodzić z takich segmentów rynku TMT jak: usługi i portale internetowe lub mobilne, aplikacje i technologie e-commerce, innowacje ze świata multimediów, integracja świata off-line z on-line np. geolokalizacja, nawigacja, innowacje z nurtu Web 2.0, ciekawe i innowacyjne urządzenia elektroniczne.

Program i zgłoszenia udziału w konferencji TMT.Ventures’08 Warsaw: www.tmtevents.pl

Konkurs ‘7 minut’ : http://www.tmtevents.pl/7minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.