Integer.pl najlepszą inwestycją giełdową 2008

przez | 12/02/2009

Integer.pl – czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy – otrzymał prestiżową statuetkę Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Organizatorem rankingu jest Gazeta Giełdy Parkiet. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się dziś, 12 lutego 2009 o godz. 16.30 w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przyznawana przez jeden z najbardziej opiniotwórczych dzienników gospodarczych w Polsce statuetka „Byka i Niedźwiedzia” przeznaczona jest dla instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Gazeta wyróżnia zasłużonych dla polskiego życia gospodarczego już od 15 lat.

„Działalność Integer.pl jest przykładem skutecznej walki z bessą. Dzięki ciągłym inwestycjom w nowe technologie i innowacyjne systemy informatyczne wartość i atrakcyjność spółki stale rośnie. Naszą zaletą jest też podejmowanie działań na rynkach niszowych oraz oferowanie konkurencyjnej cenowo i pod względem zakresu oferty przeznaczonej zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jestem przekonany, że pozycja Integer.pl będzie się dalej umacniać, a otrzymana statuetka zmobilizuje nas do jeszcze większej aktywności” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Integer.pl – jako jedna z nielicznych firm – oparł się trudnej sytuacji gospodarczej i utrzymał notowania wzrostowe w III kwartale 2008 roku. Spółka – od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2007 – intensyfikuje swoją działalność inwestycyjną w podmioty należące do Grupy. Środki pozyskane z emisji przeznacza na rozbudowę infrastruktury dystrybucyjnej i sprzętowej w całej Polsce oraz wdrażanie nowoczesnych systemów IT. Firma zwiększa aktywność na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, podejmuje przedsięwzięcia zmierzające do rozpoczęcia działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrostu udziału w krajowym rynku.

Wysoką pozycję spółki Integer.pl na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych potwierdza – obok otrzymanej statuetki Byka i Niedźwiedzia – tytuł Lidera Rynku 2008 – Euro Lider w kategorii Usługa przyznany przez InterRES International Fair. Spółkę wyróżniono za całokształt działalności związanej z kolportażem reklamowych druków bezadresowych. W marcu 2008 Integer.pl po raz kolejny został laureatem programu “Jakość Roku 2007” w kategorii “Usługi”. Firma otrzymała ponadto prestiżową nagrodę Gazele Biznesu 2007 jako dynamicznie rozwijająca się spółka krajowa, która osiąga dobre wyniki finansowe i jest rzetelnym partnerem w biznesie. Prezes Integer.pl, Pan Rafał Brzoska jest natomiast laureatem tytułu Managera Roku przyznanego w prestiżowym konkursie „Laury Magellana” organizowanym przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W uzasadnieniu podkreślono zasługi firmy w kruszeniu – mimo istniejących barier – monopolu Poczty Polskiej oraz podwojenie udziału rynkowego InPost w 2008 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.