Blue Coat liderem rynku rozwiązań optymalizujących sieci rozległe (WAN)

przez | 12/02/2009

Veracomp, autoryzowany dystrybutor Blue Coat Systems informuje, że producent został uznany przez instytut Gartnera za wiodącego producenta sprzętu służącego do optymalizacji sieci rozległych (WAN). W raporcie „Udział w rynku: Sprzęt przyspieszający działanie aplikacji, 3 kwartał 2008 roku”, firma Blue Coat została sklasyfikowana na pierwszym miejscu.

Udział Blue Coat wzrósł o prawie 19% w stosunku do poprzedniego kwartału. Według analityków Leading Research jest to również najszybszy na świecie wzrost udziału w rynku odnośnie sprzedawcy sprzętu optymalizującego sieci WAN. W porównaniu z poprzednim kwartałem, światowy rynek rozwiązań służących do optymalizacji sieci WAN wzrósł o prawie 4%.

Firma Blue Coat oferuje unikatową i wszechstronną koncepcję optymalizacji sieci WAN, łączącą dostępność, przyspieszenie działania aplikacji oraz ich zabezpieczanie, w sposób zdobywający coraz większe uznanie firm rozproszonych. Rynek optymalizacji sieci WAN nie ogranicza się już tylko do prostego przyspieszania ruchu. Obecnie, firmy muszą zwiększać szybkość aplikacji o znaczeniu krytycznym, a także zarządzać i dystrybuować przekaz wideo, przy jednoczesnym blokowaniu dostępu oprogramowania złośliwego oraz łagodzeniu wpływu aplikacji nie związanych bezpośrednio z działalnością biznesową.

Urządzenia ProxySG® oraz PacketShaper® firmy Blue Coat, zapewniają dostępność oraz kontrolę nad ruchem przechodzącym przez sieć WAN i bramkę internetową. Firmy mogą przyspieszać działanie ważnych aplikacji w filiach, korzystając z technologii optymalizujących wbudowanych w urządzeniach. Należą do nich: optymalizacja protokołu, kompresja, zarządzanie szerokością pasma oraz buforowanie obiektów i bajtów. Ponadto, urządzenia pozwalają organizacjom na mierzenie stopnia wykorzystania aplikacji rozrywkowych i nie związanych z działanością biznesową (np. przekazy strumieniowe, pobieranie filmów), przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony przed szkodliwymi treściami i aplikacjami. Firmy mogą używać tych samych urządzeń do zabezpieczania i kontroli filii mających bezpośredni dostęp do Internetu, a także do stosowania jednolitych polityk w całym rozproszonym przedsiębiorstwie. Ponadto, urządzenia ProxySG służą do dostarczania odziałom przekazów wideo w czasie rzeczywistym lub na żądanie, za pomocą: rozdzielania strumieni, wstępnego pozycjonowania treści oraz buforowania lokalnego.