Rafał Brzoska Managerem Roku

Rafał Brzoska, prezes InPost – największego niezależnego operatora pocztowego o zasięgu ogólnokrajowym, należącego do grupy kapitałowej Integer.pl – zdobył tytuł Managera Roku w prestiżowym konkursie Laury Magellana ogłoszonym przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W uzasadnieniu podkreślono zasługi firmy w kruszeniu – mimo istniejących barier – monopolu Poczty Polskiej oraz podwojenie udziału rynkowego InPost w 2008 roku. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 6 lutego 2009 podczas gali w krakowskim hotelu Andel’s.

Laury Magellana to nagrody przyznawane za wyjątkowe projekty z dziedziny zarządzania i biznesu oraz wybitne osiągnięcia społeczne. Celem konkursu jest wyróżnienie współczesnych Magellanów, czyli wizjonerów łączących wyobraźnię z wytrwałością i talentem zarządczym. Jury konkursu stanowili wybitni przedstawiciele świata polityki, biznesu i mediów oraz ponad 120 alumnów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zwycięzców wyłoniono w 3 kategoriach: Debiut Roku, Manager Roku oraz Osiągnięcie Pozazawodowe. Kapituła przyznała również nagrody dla Fenomenu Roku oraz Za całokształt osiągnięć. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. Roman Niestrój.

„Cieszę się, że znalazłem się w wąskim gronie odważnych, wyznaczających trendy i posiadających niestandardowe pomysły polskich przedsiębiorców. Prowadzenie działalności na zmonopolizowanym rynku usług pocztowych wymaga sporo wysiłku i poszukiwania wciąż nowych, innowacyjnych rozwiązań. Tytuł Magellana to kolejny dowód na to, że aktywność InPost Usługi Pocztowe prowadzona jest we właściwym kierunku i spotyka się zadowoleniem zarówno konsumentów, jak i ekspertów z branży. Wyróżnienie odzwierciedla również wagę naszej działalności dla polskiego życia gospodarczego” – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Rafał Brzoska – mimo swojego młodego wieku – po kilku latach prowadzania działalności zapewnił spółce pozycję lidera kolportażu druków bezadresowych, największego niezależnego operatora pocztowego i uruchomił działalność w sektorze finansowym. Dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu z sukcesem wprowadził Grupę Integer.pl na Giełdę Papierów Wartościowych i systematycznie realizuje kolejne założone cele. Jego zdolności menedżerskie i innowacyjne podejście do biznesu potwierdza – oprócz zwycięstwa w Laurach Magellana – tytuł finalisty prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku 2008. Prezes Grupy Integer.pl znalazł się tym samym w gronie najlepszych zarządzających w Polsce, którzy przestrzegają zasad etycznych w biznesie i umiejętnie oceniają potrzeby rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu