Ogłoszenie zwycięzców konkursu Sony Ericsson Content Awards 2008

Kontynuując swoją współpracę z zewnętrznymi twórcami oprogramowania mobilnego, Sony Ericsson ogłosił dziś zwycięzców drugiej edycji dorocznego konkursu Content Awards. W ceremonii, którą można obejrzeć w Internecie na stronie Sony Ericsson Content Awards, firma przedstawiła zwycięzców w każdej kategorii, w tym w kategorii dodatkowej, czyli „wyróżnienie specjalne”.

Sony Ericsson otrzymał setki prac zgłoszeniowych na tegoroczny konkurs, a pomysły zostały ocenione przez grono profesjonalistów i ekspertów branżowych. Kryteriami zastosowanymi przy wyborze zwycięskich prac były: łatwość obsługi, innowacyjność, odczucie (czyli “look and feel”), walor rozrywkowy lub użytkowy, a w niektórych przypadkach także wydajność dźwięku.

Ze zwycięzcami można spotkać się na niezwykłej gali rozdania nagród odbywającej się online. Zwycięzcami konkursu Sony Ericsson Content Awards w roku 2008 zostali:

  • Dbanie o wydajność – Upvise, autor: Unyverse Pte Ltd, Singapur
  • Aplikacje do samochodu – GPSed, autor: Shape Services GmbH
  • Czysta rozrywka – Bubble Boom Challenge, autor: ZED
  • Styl życia – Mobiles’ Republic Media Explorer, autor: Mobiles’ Republic
  • Tematy i grafika – Flash Lite Wallpapers, autor: ustwo
  • Wyróżnienie specjalne – EcoMate, autor: Instituto Atlantico & UFC
  • Panele Xperia – Spb Traveller, autor: Spb Software

Aby obejrzeć galę, zobaczyć zwycięzców z roku 2008 w akcji i dowiedzieć się w jaki sposób Sony Ericsson nawiązał współpracę z jednym z zeszłorocznych zwycięzców prosimy odwiedzić stronę: www.sonyericsson.com/contentawards.

Specjalne wyróżnienie otrzymała aplikacja EcoMate, czyli aplikacja edukacyjna, która w zabawny sposób przekazuje porady i pomysły na to jak prowadzić bardziej ekologiczny tryb życia. Jurorzy uznali ją za wspaniałe narzędzie podnoszące świadomość w zakresie dbania o środowisko naturalne w codziennym życiu, a Sony Ericsson uważa tę aplikacje za świetny sposób na zachęcenie konsumentów do większej odpowiedzialności za naszą planetę.

“Wysoki poziom jaki reprezentowali uczestnicy konkursu, pokazuje że branża twórców elementów oprogramowania dla telefonii mobilnej tętni życiem, innowacyjnością i energią” – powiedział Björn Ahlberg, Head of Sony Ericsson Content & Services. “Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc przedstawić najlepsze treści i aplikacje mobilne stworzone przez społeczność programistów zewnętrznych od Sony Ericsson. Nadal też będziemy wspierać unikalne propozycje generowane przez środowisko związane z twórcami treści mobilnych.”

“Sesje, w których konkursowe elementy oprogramowania były poddawane ocenie, podkreśliły wysoką jakość zgłoszonych propozycji”- powiedział Jens Greve, Head of Developer Program w Sony Ericsson. “Wszyscy byliśmy pod wrażeniem kreatywności, a jurorzy mieli trudne zadanie – wybranie najbardziej intuicyjnych, rozrywkowych i przydatnych prac.”

Zwycięzcy otrzymali nagrodę cenniejszą niż pieniądze – zaproszenie na dwudniową, ekskluzywną wizytę za kulisy centrum programistycznego Sony Ericsson, znajdującego się w Lund, w Szwecji. Będą oni  także mieli okazje spotkać się z najwyższymi rangą przedstawicielami Sony Ericsson i porozmawiać o interesach z osobami, które podejmują w firmie kluczowe decyzje w sprawie treści mobilnych w telefonach.

Aby obejrzeć galę rozdania nagród online i dowiedzieć się więcej o zwycięzcach oraz poznać komentarze jurorów, prosimy odwiedzić stronę: www.sonyericsson.com/contentawards.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu