IT.integro zaangażowane w międzynarodowy projekt dla AVK

Pod koniec zeszłego roku zarządzający międzynarodowym koncernem AVK z Danii postanowili wdrożyć najnowszą wersję systemu ERP używanego przez grupę, czyli Microsoft Dynamics NAV 5.01. Zdecydowali oni, że chcą powierzyć większość prac w naszej części Europy jednej firmie wdrożeniowej, tak aby zachować jednolitą metodologię wdrożenia. Do tego projektu wybrano właśnie poznańską firmę IT.integro – lidera we wdrożeniach tego systemu w Polsce. IT.integro ma przeprowadzić roll-out opracowanego dla koncernu rozwiązania dla NAV 5.01.

Pracownicy dwóch polskich spółek koncernu – AVK Polska oraz AVK Armadan rozpoczną pracę we wdrażanej wersji NAV kolejno w maju i sierpniu. Następnie wdrożenie obejmie Holandię, gdzie system ma wystartować z początkiem października, a następnie Francję – początek pracy w systemie w grudniu. Na dalszym etapie planowane są wdrożenia w kolejnych spółkach AVK w sąsiadujących krajach. Projektowi może zaszkodzić jedynie pogłębiający się kryzys gospodarczy, ale na obecnym etapie kierownictwo firmy stawia inwestycje w system IT na wysokim miejscu wśród swoich działań optymalizujących wykorzystanie zasobów w całym koncernie.

Bieżący projekt ma doprowadzić do unifikacji procesów w całym holdingu oraz zharmonizować dane kartotekowe. Jego zakres jest bardzo szeroki i obejmuje niemal wszystkie elementy biznesu: – od księgowości i finansów do zaawansowanej produkcji. Dodatkowym elementem wprowadzanym w Polsce jest implementacja najnowszej wersji rozwiązania dodatkowego dla NAV, jakim są kadry i płace oraz wprowadzenie nowej funkcjonalności – rejestracji czasu pracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu