14. lutego Internetowym Dniem Szczytowania

przez | 11/02/2009

Co łączy Kamasutrę z pozycjonowaniem stron internetowych? Wbrew pozorom bardzo wiele. W obydwu przypadkach wykazać się trzeba zaangażowaniem, uczciwością i cierpliwością – a to wszystko by cieszyć się sukcesem.

Adseo – marka wchodząca w skład Grupy Adweb – realizuje kampanię o dwuznacznie brzmiącym tytule „14. lutego Internetowym Dniem Szczytowania”. W tym celu stworzona została Seosutra.pl, która przez pryzmat hinduskiej sztuki miłości – nie unikając przy tym pikantnego humoru – wyjaśnia pojęcia związane z marketingiem wyszukiwarkowym. Podręcznik autorstwa Adseo to pięć rozdziałów, w których w łatwy sposób wyłożono podstawy wiedzy z zakresu pozycjonowania witryn www. Tytułowe szczytowanie to nic innego jak zestaw porad dotyczących działań, które należy podjąć, by wskazana strona znalazła się w czołówce witryn wyświetlanych w wyszukiwarkach internetowych. Dodatkowym wsparciem kampanii Seosutry jest słownik SEO/SEM (http://isf.pl/), który przedstawia zagadnienia  z zakresu pozycjonowania i reklamy wyszukiwarkowej już bez przysłowiowego przymrużenia oka. Osoby zainteresowane tym tematem mogą znaleźć w nim wyjaśnienie m.in. takich pojęć jak „dead link”, „meta tagi”, „Google bowling” czy „smartcontext”.

– Wieloletnie doświadczenie w branży marketingu internetowego oraz stabilna pozycja firmy na rynku, skłoniły nas do podjęcia działań, których celem jest podzielenie się z innymi naszą wiedzą i umiejętnościami. Często internauci nie zdają sobie sprawy z zasad jakim rządzi się pozycjonowanie. Niejednokrotnie przez nieumiejętne działania, zamiast wypromować swoją stronę, ściągają na siebie dotkliwe restrykcje – mówi Anna Sikorska, SEO Director w Adseo (http://adseo.pl). – Dlatego zrodził się pomysł stworzenia Seosutry, która przy pomocy pikantnej analogii przybliży to, czym na co dzień się zajmujemy. A czy Internetowy Dzień Szczytowania zostanie ciepło przyjęty przez Internautów? Przekonamy się za jakiś czas – dodaje Anna Sikorska.