Riverbed zintegruje oprogramowanie do optymalizacji sieci WAN z infrastrukturą przełączników HP ProCurve

przez | 10/02/2009

Riverbed jest jedynym sprzedawcą technologii optymalizującej sieci WAN, zaproszonym do współtworzenia Otwartego Systemu Sieciowego HP ProCurve.

Riverbed Technology (NASDAQ: RVBD) ogłosił dzisiaj, że rozpoczęcie współpracy z HP ProCurve, by zapewnić optymalizację sieci WAN poprzez jej Otwarty System Sieciowy (HP ProCurve ONE – Open Network Ecosystem). Sojusz Riverbed z HP ProCurve rozpoczyna nowy program współpracy wiodących producentów sprzętu sieciowego.

Zgodnie z oświadczeniem, Riverbed zintegruje swoje oprogramowanie do optymalizacji sieci WAN, które wspiera rodzinę produktów Steelhead, z usługami systemu HP ProCurve ONE. Integracja będzie dotyczyć usług w modułach zl HP ProCurve ONE, do których zaliczają się najbardziej zaawansowane przełączniki brzegowe z serii HP ProCurve 5400zl oraz 8200zl. Przełączniki te konsolidują aplikacje partnerów na wspólnej platformie, co umożliwia zmniejszenie kosztów, jak i lepsze zarządzanie przestrzenią szaf rackowych. Stworzony przez Riverbed system optymalizacji sieci WAN, który zafunkcjonuje w infrastrukturze HP ProCurve, dostarczy klientom centrów przetwarzania danych rozwiązanie nowej generacji. Pozwoli ono pogodzić menedżerom IT czasami sprzeczne wymagania pracowników terenowych w oddziałach firmy ze stale wzrastającymi wymaganiami dotyczącymi zarządzania danymi oraz scentralizowaniem IT. Wspólne rozwiązanie Riverbed i HP ProCurve powinno być już dostępne w drugiej połowie 2009 roku.

„Mamy do czynienia ze zwiększającą się luką pomiędzy wymaganiami dotyczącymi IT a dostępnymi budżetami,” stwierdził Eric Wolford, starszy wiceprezes ds. marketingu produktu i rozwoju biznesu w Riverbed. „Wysiłki wkładane w centralizację IT, wirtualizację i konsolidację centrów przetwarzania danych często motywowane są chęcią wypełnienia wspomnianej luki. Równie często jednak pociągają za sobą problemy z wydajnością w oddziałach terenowych, co istotnie wpływa na ostateczne wyniki finansowe. Rozwiązania optymalizujące sieci WAN oferowane przez Riverbed pomagają przezwyciężyć te kłopoty i uczynić wspomniane wysiłki zmierzające do zmniejszenia kosztów bardziej skutecznymi. Włączenie oferowanego przez Riverbed oprogramowania optymalizującego sieci WAN do systemu HP ProCurve ONE, zapewnia klientom centrów przetwarzania danych rozwiązanie, które pozwala zredukować koszty i uprościć zarządzanie siecią, jednocześnie zwiększając wydajność aplikacji oraz efektywność pracowników.”

HP ProCurve ONE pozwala klientom wybierać spośród oferty wiodących na rynku aplikacji a następnie zintegrować je z ich siecią. To podejście daje klientom pewność, że takie rozwiązanie było wcześniej przetestowane i będzie w pełni kompatybilne. By informować i wspierać zainteresowane firmy w kwestii dobrych praktykach, Riverbed i HP ProCurve planują wspólnie wprowadzić na rynek, promować i sprzedawać oferowane przez siebie rozwiązania.

„Aby pomóc klientom odpowiedzieć na zwiększające się tempo zmian w ich firmach, HP ProCurve łączy własną technologię z najbardziej innowacyjnymi, uznanymi i wizjonerskimi rozwiązaniami innych firm z całego świata,” powiedział Marius Haas, starszy wiceprezes i dyrektor administracyjny w HP ProCurve. „Integracja stworzonej przez Riverbed technologii optymalizującej sieci WAN z infrastrukturą HP ProCurve dostarczy klientom niezawodnego rozwiązania w rozproszonych środowiskach sieciowych. Zintegrowane rozwiązanie Riverbed i HP ProCurve odpowiada na stale zmieniające się potrzeby względem centrów przetwarzania danych i umożliwi zwiększenie wydajności aplikacji sieciowych.”

Riverbed jest firmą zajmującą się infrastrukturą IT, która oferuje rozwiązania do optymalizacji sieci WAN. Zapewniają one o rząd wielkości większe korzyści z istniejących już inwestycji, jakie klienci poczynili w sieci, przechowywanie danych oraz aplikacje. Riverbed eliminuje potrzebę ingerowania w strategię IT podczas poszukiwania oszczędności w firmie.

Produkty Riverbed stworzone są tak, by odpowiedzieć na ograniczenia wynikające z odległości i czasu. Umożliwiają one pracownikom korzystanie z wydajniejszych i szybszych aplikacji, bez względu na to, czy używają ich w centrach przetwarzania danych, pracując w oddalonym od centrali biurze lub obsługując laptopa. Dzięki rozwiązaniom Riverbed możliwe jest szybsze dostosowanie IT do dzisiejszych zmieniających się, działających w ogromnym tempie i coraz bardziej rozproszonych organizacji. Ulepszenia te można osiągnąć bez ponoszenia dodatkowych, znaczących inwestycji w większe przestrzenie przechowywania danych, przepustowość sieci lub inne urządzenia. Riverbed pomaga wydobyć większą wartość ze wszystkich działań dotyczących IT, umożliwiając wkroczenie na nowy poziom efektywności przedsięwzięć IT oraz lepsze zarządzanie kosztami.

Ponad 5000 najbardziej wymagających firm z całego świata zaufało firmie Riverbed, która pomaga im lepiej zarządzać kosztami, jednocześnie usprawniając ogólną wydajność ich infrastruktury IT. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez IDC, firmy, które zastosowały u siebie urządzenia Steelhead potrzebowały średnio 7,3 miesiąca aby inwestycja zwróciła się całkowicie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten temat, zapraszamy do obejrzenia demonstracji Riverbed na stronie: www.riverbed.com/pr/jack.