Samowystarczalna domena telefoniczna

Od 24 marca by cieszyć się własną wizytówką w Internecie, wystarczy zarejestrować domenę .TEL. „Telefoniczny adres” – w przeciwieństwie do wszystkich innych domen – stanowi samowystarczalny byt, do którego nie trzeba podpinać żadnego serwisu www.

Dzięki domenie .TEL możliwe będzie udostępnianie swoich danych kontaktowych z bazy DNS, bez konieczności tworzenia i zarządzania serwisem internetowym, gdyż wszystkie informacje przechowywane są bezpośrednio w rekordzie domeny. Zabieg ten powoduje, że dane publikowane są w sposób uniwersalny i wyświetlają się w ten sam sposób na wszystkich urządzeniach. Do ich prawidłowego pobrania nie potrzebny jest nawet komputer, wystarczy samo podłączenie do Internetu i np. telefon lub telewizor.  – Nowa domena daje szansę na posiadanie internetowej wizytówki np. firmom, których nie stać na stworzenie własnego serwisu www. Teraz rejestrując wybraną nazwę w domenie .TEL, automatycznie stworzą identyfikator, dzięki któremu będą mogli być odnalezieni przez potencjalnych klientów – mówi Katarzyna Gruszecka z 2BE.PL (http://2be.pl).

W domenie .TEL można zawrzeć całkiem pokaźną liczbę danych. Oprócz tradycyjnych informacji kontaktowych (telefon, faks, e-mail, adres www, Skype), możliwe również jest umieszczenie tam np. łącza nawigacyjne do poszczególnych miast czy interesujących nas branż lub udostępnić funkcję geolokalizacji.

– Na razie skorzystanie z tej usługi wymaga trochę zachodu, gdyż do 23 marca domeny .TEL dostępne są tylko w tzw. fazie Landrush. Dzień później domeny staną się ogólnodostępne do rejestracji na zasadach „kto pierwszy ten lepszy” – informuje Katarzyna Gruszecka.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu