Max-Fliz na Liście Diamentów Forbesa

przez | 09/02/2009

Krakowski salon kompleksowego wyposażenia wnętrz Max-Fliz znalazł się na Liście Diamentów Forbesa. Lista ta powstaje w oparciu o szwajcarską metodę wyceny wartości firm, która bierze pod uwagę zarówno wyniki finansowe jak i wartość ich majątku. W rezultacie udaje się zmierzyć potencjał przedsiębiorstw, przy uwzględnieniu wielkości realizowanych inwestycji oraz zdolności do powiększania sprzedaży i zysków.  W tegorocznym , trzecim już zestawieniu  Diamenty Forbesa, znalazly się firmy, które najdynamiczniej zwiększały swą wartość w latach 2005-2007.

Tworząc zestawienie poddano analizie firmy, które w terminie złożyły do KRS swoje sprawozdanie finansowe za rok 2007 lub opublikowały je w Monitorze Polskim B. Wyeliminowano przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji, następnie wyselekcjonowano te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka niższym niż 4 ocenianym według ratingu Dun&Bradstreet. W celu zachowania porównywalności wyników, nie wzięto pod uwagę przedsiębiorstw finansowych, zaś przy wycenie spółek giełdowych pominięto ich kapitalizację, by uniknąć wpływu spekulacji rynkowej.

Firmy zostały pogrupowane w trzech kategoriach w zależności od przychodów ze sprzedaży: firmy duże o przychodach powyżej 200 mln złotych, firmy średnie o przychodach 50-200 mln i firmy małe o przychodach 5-50 mln złotych.

Max-Fliz, największy w Małopolsce salon wyposażenia wnętrz, znalazł się w zestawieniu Diamentów Forbesa obejmującym firmy średnie. Na liście, obejmującej firmy regionu województwa małopolskiego, Firma Handlowa Piotr Kurleto, Jan Włodarczyk, Kazimierz Kaźnica Max-Fliz znalazła się na 20 miejscu. Wzrost wartości firmy w latach 2005-2007 wyniósł przeciętnie 54,24 procent. Zarządzającym salonem należy także pogratulować wyników finansowych – w 2007 roku przychody firmy wyniosły 56,79 mln złotych, zaś zysk netto osiągnął 8,21 mln złotych. W skali całego kraju Max-Fliz uplasował się na 287 miejscu w swojej kategorii.

Firma posiada szesnaście lat doświadczenia w branży wyposażenia wnętrz i dziś jest jej prawdziwą wizytówką.  W salonie na powierzchni 4500 m2 znajduje się ponad 100 aranżacji realnych łazienek, setki płytek podłogowych,  nowoczesne studio hydromasażu oraz aranżacje wnętrz, stworzone przez zaprzyjaźnionych z firmą architektów. Klient znajdzie tam kompleksowe wyposażenie salonów, sypialni i jadalni oraz bogatą ofertę oświetleniową. Różnorodna i kompleksowa oferta gwarantuje, że w salonie znajdują się produkty „na każdą kieszeń”. Należy podkreślić, że Max-Fliz współpracuje z ponad tysiącem dostawców z całego świata, dzięki czemu oferta jest niezwykle bogata i urozmaicona.  Na terenie salonu znaleźć można dodatki dekoracyjne, swoje usługi oferują wykonawcy mebli kuchennych, zabudów wnękowych i garderób  i sztukaterii, zaś w jego ścisłym sąsiedztwie znajdują się sklepy oferujące sprzedaż ekskluzywnych podłóg i drzwi.

Max-Fliz ceniąc czas klientów zapewnia im możliwość zakupów „od ręki”. Jest to możliwe dzięki 4 tysiącom metrów kwadratowych powierzchni magazynów, ulokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Wystarczy przyjść do Max-Flizu wybrać interesujący produkt i odebrać go w magazynie. Transport zapewnia rozbudowana flota samochodów dostawczych, które sprawnie rozwożą nabyte przez klientów towary. Dlatego niemal każdy budując dom, urządzając bądź dekorując mieszkanie zapoznaje się z ofertą firmy.

Kraków i Małopolska to dobre miejsce na prowadzenie biznesu. Bezrobocie w ciągu dwóch ostatnich lat spadło z 9 do 7%. Coraz większa zamożność mieszkańców regionu przekłada się na doskonałą kondycję firm, czego Max-Fliz jest doskonałym przykładem – firma od lat się rozwija.

Co więcej Diamenty Forbesa to nie jedyne zestawienie w jakim znalazł się Max-Fliz. Firmie przyznano także miano Gazeli Biznesu, czyli przedsiębiorstwa, które cechuje nieskazitelna reputacja, uczciwość wobec kontrahentów, pracowników a także… skarbu państwa. Co więcej  w latach 2005-2007 firma nie odnotowała straty i wykazywała stały wzrost sprzedaży. Oby więcej takich przedsiębiorstw a polska gospodarka skutecznie oprze się kryzysowi.