FreecoNet SA współpracuje z mojaulica.pl

przez | 09/02/2009

Usługodawca telefonii internetowej FreecoNet SA nawiązał współpracę z portalem mojaulica.pl, zajmującym się wyszukiwaniem najlepszych lokalizacji pod zakup nieruchomości. Celem wspólnego przedsięwzięcia w początkowej fazie będzie promowanie i rozpowszechnianie przez portal najnowszej usługi FreecoNet – „Zestaw połączenie”.

Do tej pory żaden z polskich operatorów telekomunikacyjnych nie posiadał w swojej ofercie tego typu rozwiązania. „Zestaw połączenie” to usługa, która inicjuje połączenie telefoniczne między dwiema stronami poprzez www. Jest szczególnie użyteczna  w przypadku firm – może np. znacznie ułatwiać kontakt z obecnymi i potencjalnymi klientami. Schemat jej działania jest bardzo prosty. Osoba, która chce rozmawiać np. z konsultantem danej firmy, wprowadza własny numer telefonu w specjalnie przygotowanym i oznaczonym miejscu na stronie internetowej firmy. Następnie użytkownik wybiera opcję „Zadzwoń”. W tym momencie usługa inicjuje połączenie z firmą – najpierw dzwoni telefon u klienta, a następnie łączy rozmowę z firmowym telefonem.

Takie właśnie rozwiązanie zaoferował swoim ogłoszeniodawcom portal www.mojaulica.pl, który pomaga w wyszukiwaniu najlepszych lokalizacji pod zakup lub wynajem nieruchomości (np. mieszkań, biur). Osoby zainteresowane danym lokalem mogą szybko skontaktować się telefonicznie z agencją nieruchomości, jeśli firma ta w ramach mojaulica.pl korzysta z usługi „Zestaw połączenie”. Wystarczy jedynie przy wybranym ogłoszeniu wpisać własny numer telefonu i odebrać zainicjowaną rozmowę telefoniczną. To duże ułatwienie dla potencjalnych klientów, którzy nie tracą czasu na wyszukiwanie numeru kontaktowego i – co najważniejsze – nie płacą za połączenie telefoniczne. Finansowanie usługi leży po stronie firm, które zdecydują się skorzystać z „Zestaw połączenie”. Jako przykład zastosowania może posłużyć prezentacja firmy Datera SA na portalu mojaulica.pl (http://www.mojaulica.pl/szczegoly-obiektu/5484_DATERA_S_A_).

Portal mojaulica.pl współpracuje z FreecoNet SA również na płaszczyźnie programu partnerskiego. Dzięki umieszczeniu bannera promującego FreecoNet, każda osoba, która poprzez taki banner zainteresowała się ofertą i została klientem FreecoNet, generuje profity dla mojaulica.pl. Na podobnych zasadach z FreecoNet SA współpracuje także wiele innych serwisów internetowych.