Serwer pocztowy XDove w dyskach sieciowych QNAP

przez | 06/02/2009

Firma QNAP wraz z EPA Systemy, dystrybutorem produktów QNAP na terenie Polski, ogłosiły wprowadzenie nowego modułu oprogramowania – XDove. Jest ono przeznaczone dla serwerów plików jako najlepsze rozwiązanie uniwersalnego serwera pocztowego klientów biznesowych i zaawansowanych użytkowników domowych.

Oprogramowanie XDove jest całkowicie bezpłatnie i dostępne dla modeli QNAP TS-109 / 209 / 409 / 509 / 639 z serii Turbo NAS. Moduł jest dostępny jako pakiet QPKG i może być w bardzo prosty sposób zainstalowany i skonfigurowany na pracujących urządzeniach. Serwer poczty obsługuje usługi SMTP, POP3 i IMAP, wiele wirtualnych domen i kont, web mail oparty na AJAX z rozbudowanymi  funkcjami typu osobiste foldery, książka adresowa, kalendarz i czat w czasie rzeczywistym między użytkownikami w ramach tego samego serwera pocztowego, harmonogram tworzenia kopii zapasowych i przywracanie danych skrzynek pocztowych z różnych domen.

„Oferowane w Polsce przez EPA Systemy urządzenia QNAP stają się coraz bardziej uniwersalnym narzędziem, spełniającym większość sieciowych potrzeb zarówno użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych – powiedział Paweł Premicz, Dyrektor Handlowy w EPA Systemy.

„Serwer poczty XDove dostępny jest jako produkt open source. Umożliwia użytkownikom szybką konfigurację serwerów poczty POP3 i IMAP, tworzenie i pełną obsługę kont pocztowych we własnych domenach z dostępem do nich poprzez Internet oraz wszystkich klientów pocztowych. Instalacja oraz zarządzanie systemem są bardzo proste, nawet początkujący użytkownicy mogą nim zarządzać według dokumentacji dostępnej w ramach oprogramowania. Ponadto, XDove obsługuje również pełny backup oraz odzyskiwanie danych ze skrzynki pocztowej, co daje dodatkową ochronę ponad oferowaną przez wbudowany w serwery system RAID zabezpieczający dane na dyskach” – mówi Andy Chuo, Product Manager z firmy QNAP. „Serwer poczty XDove obsługuje również funkcję webmail i komunikator w tym samym interfejsie. Wszystko, czego potrzebujesz, to przeglądarka internetowa i dostęp do Internetu. Dzięki XDove możesz rozmawiać w sieci wygodnie z innymi użytkownikami w dowolnym miejscu”, dodaje AdNovea, jeden z głównych deweloperów serwera pocztowego XDove.

Szczegółowe instrukcje instalacji dostępne są na http://wiki.qnap.com.

Dystrybutorem rozwiązań firmy QNAP w Polsce jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. Dodatkowe informacje o produktach oraz listę sklepów znaleźć można pod adresem www.qnap.pl oraz http://epa.pressoffice.pl.