NETGEAR i Kaspersky Lab łączą siły: nowe zabezpieczenia dla MSP

Nowa seria urządzeń zabezpieczających NETGEAR ProSecure STM z pełną biblioteką technologii Kaspersky Lab przeciwko złośliwemu oprogramowaniu

NETGEAR®, Inc. zawarła umowę z Kaspersky Lab, wiodącym producentem oprogramowania do zarządzania bezpieczeństwem treści cyfrowych. W ramach umowy technologie antywirusowe i antymalware autorstwa Kaspersky Lab zostaną zintegrowane w nowej serii urządzeń zabezpieczających pocztę elektroniczną i usługi internetowe – NETGEAR ProSecure STM, przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Seria STM (STM150, STM300 i STM600) wykorzystuje najlepszą w branży architekturę zabezpieczeń, skojarzoną ze zgłoszoną do patentu technologią strumieniowego skanowania, opracowaną przez NETGEAR. Jest to pierwsza seria łatwych w obsłudze urządzeń zapewniających małym i średnim przedsiębiorstwom poziom bezpieczeństwa dotychczas osiągalny tylko dla dużych organizacji. Dzięki kompleksowej bibliotece rozwiązań antywirusowych i antymalware autorstwa Kaspersky Lab, partnerzy handlowi NETGEAR będą mogli oferować małym i średnim przedsiębiorstwom najlepsze dostępne technologie ochrony sieci.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa są równie narażone na ataki co duże organizacje, a być może nawet bardziej, ponieważ często nie posiadają wewnętrznych zasobów IT niezbędnych do wprowadzenia zaawansowanych technologii zarządzania zagrożeniami,” powiedział Jason Leung, menedżer linii produktów NETGEAR z dziedziny bezpieczeństwa dla małych i średnich przedsiębiorstw. „Integrując pełną ofertę wielokrotnie nagradzanych rozwiązań anty-malware autorstwa Kaspersky Lab w urządzeniach NETGEAR ProSecure STM, oferujemy partnerom handlowym rozwiązanie klasy przemysłowej przeznaczone dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania te zapewniają zarówno kompleksową ochronę jak i wydajne funkcje zarządzania.”

Kaspersky Lab dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania i technologie umożliwiające integrację kompleksowej ochrony przed wszelkimi typami zagrożeń komputerowych, w tym wirusami, niechcianą pocztą, próbami wyłudzenie danych i programami szpiegującymi. Produkty firmy wyróżniają się najwyższymi odsetkami wykryć i najszybszą reakcją na nowe zagrożenia.

„Z zadowoleniem przyjęliśmy informację o tym, że firma NETGEAR zdecydowała się wykorzystać najlepszy system antywirusowy Kaspersky Lab w nowych urządzeniach ProSecure, co zapewni klientom najbardziej zaawansowaną ochronę przeciwko złośliwemu oprogramowaniu spośród wszelkich dostępnych dziś możliwości,” powiedział Peter Merkulov, wiceszef pionu współpracy z partnerami w firmie Kaspersky Lab. „Połączenie systemu antywirusowego Kaspersky Lab z imponującymi urządzeniami NETGEAR ProSecure oferuje klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw niezrównaną ochronę po niezwykle konkurencyjnych cenach.”

Seria NETGEAR ProSecure STM – urządzenia zabezpieczające email i Internet to trzy platformy (STM150, STM300 i STM600) o różnej wydajności, zdolne obsłużyć do 600 użytkowników jednocześnie. Różnią się od tańszych, alternatywnych rozwiązań tym, że chronią przedsiębiorstwa przed zagrożeniami pochodzącymi z wiadomości email i stron internetowych poprzez najlepsze technologie w branży, a nie rozwiązania opracowywane przez twórców oprogramowania otwartego. Rezultat to rozszerzony zakres zabezpieczeń, skrócony czas instalacji i konfiguracji oraz skuteczniejsza ochrona z mniejszą liczbą fałszywych alarmów. Seria STM minimalizuje wpływ na wydajność sieci, dzięki czemu usługi informatyczne w przedsiębiorstwie nie są spowalniane w imię bezpieczeństwa. Technologie Kaspersky Lab działają nad warstwą zabezpieczeń opartych na architekturze strumieniowego skanowania, opracowanej przez NETGEAR i współpracują z heurystycznym systemem ochrony przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami.

Urządzenia NETGEAR ProSecure STM umożliwiającą bezpośrednie połączenie z doświadczonymi ekspertami w zakresie bezpieczeństwa. Model STM150 jest już dostępny u sprzedawców VAR w szacunkowej cenie detalicznej od 1209,94 USD + VAT. Modele STM300 i STM600 zostaną wprowadzone w drugim kwartale 2009 orientacyjnej cenie 2027,68 USD + VAT i 2988,83 USD + VAT.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu