Milionowa aukcja na Kokos.pl – zadeklarowana kwota wpłat na aukcję wynosi już 900 tysięcy PLN

Tagi:

Aukcja wystartowała w czwartek o godzinie 10.00, a o 13.00 chęć zainwestowania zdeklarowały już 34 osoby na łączną kwotę ponad 500 tys. złotych. Przebieg i wnioski z pierwszego dnia inwestowania.

Emocje towarzyszyły wszystkim od samego rana. Pierwsze 10 minut to prawdziwy wysyp Inwestorów, których pojawiło w tym krótkim czasu aż dziesięciu. O godzinie 13.00 środki zadeklarowane przekroczyły 500 tysięcy złotych.

W drugim dniu trwania aukcji kwota zbliżyła się do 900 tysięcy złotych. Środki wpłacane są sukcesywnie, obecnie jest to 60 tysięcy PLN. Wg komentarzy pod aukcją większość Inwestorów czeka z wpłatą do ostatniego dnia trwania aukcji, aby nie zamrażać swoich środków.

Przebieg aukcji świadczy o tym, że istnieje duże zainteresowanie inwestycjami dla firm. W obecnej sytuacji jest to opcja zarówno dla tych, którzy potrzebują pożyczyć, jak i dla tych, którzy chcą bezpiecznie ulokować posiadane środki. Weryfikacja ubiegających się o pożyczkę firm musi być jeszcze bardziej skrupulatna, ale jest tu o tyle łatwiej, ponieważ podmioty gospodarcze muszą posiadać wiele statutowych dokumentów potwierdzających ich rzetelność i kondycję finansową.

Nie zapominajmy jednak o najważniejszym – ostateczna decyzja Inwestora zawsze należy do niego. Argumentami „za” mogą być przejrzystość wystawionej aukcji i danych, jakimi potencjalny podmiot uwiarygadnia wystawioną aukcję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu