Chroń się przed kryzysem

przez | 06/02/2009

Obecna sytuacja gospodarcza nie napawa optymizmem. Pracodawcy ratując firmy przed bankructwem, czasem muszą podjąć najbardziej radykalne kroki – zwalniać pracowników. Jak się przed tym uchronić lub co robić gdy pracę nagle stracimy?

Przede wszystkim nie należy popadać w czarną rozpacz. Siedzenie z założonymi rękami w oczekiwaniu na poprawę sytuacji na pewno Ci nie pomoże. Zacznij od odświeżenia swojego CV – wpisz wszystkie etapy twojego rozwoju zawodowego, nie zapomnij o żadnym szkoleniu ani dodatkowej umiejętności – nawet najdrobniejszy element może przechylić szalę na Twoją korzyść.

Porozglądaj się za ofertami szkoleń w Twoim mieście – każdy nowy kurs to Twój dodatkowy atut – a im więcej ich posiadasz, tym bardziej pracodawcy będą się z Tobą liczyć. Szczególnie w dużych miastach, oferta szkoleń, kursów oraz innych możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, jest bogata. Warto z niej skorzystać, zwłaszcza, że większość z nich jest bezpłatna dla uczestników, dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

– Targi Edukacyjne, które organizujemy w Poznaniu skierowane są zarówno do osób szukających pracy, chcących ją zmienić, jak i tych czynnych zawodowo – mówi Karolina Kotkowska z Edustacja.pl, portalu zajmującego się promocją idei nauki przez całe życie, organizatora Targów Edukacyjnych dla Dorosłych w Poznaniu. – Dodatkowo uczestnicy otrzymają bezpłatny Poradnik informujący o tym, gdzie i w jakim zakresie można się kształcić w Wielkopolsce oraz dlaczego warto zainwestować w pozyskiwanie kolejnych umiejętności. Opracowanie zawiera również praktyczne wskazówki, jak sobie pomóc w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy – dodaje Kotkowska.

Jednak pamiętaj by między jednym a drugim kursem regularnie przeglądać oferty pracy – zarówno w prasie codziennej, jak i Internecie – nigdy bowiem nie wiesz, gdzie akurat pojawi się interesująca Cię oferta. Powodzenia.

Targi Edukacyjne dla Dorosłych

6 lutego 2009 w godzinach 10-16.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (była Akademia Ekonomiczna)
Al. Niepodległości 10
Wstęp wolny

Drzwi Otwarte

21-22 lutego 2009
Bezpłatne zajęcia, szkolenia, prezentacje.
Firmy i instytucje edukacyjne z całej Wielkopolski.

Przedsięwzięcie współfinansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem projektu jest Polska Izba Firm Szkoleniowych.

Projekt zostanie zrealizowany do końca marca 2009 roku.