Szybki i niezawodny SSD od PQI

PQI – jeden z czołowych producentów modułów pamięci – wprowadził na polski rynek 2,5 calowe dyski SSD (Solid State Disk) z serii S525. Nośniki wyposażono w interfejs SATA II oraz port USB. To nietypowe połączenie pozwoli zastosować je jako dyski w notebookach lub klasycznych pecetach oraz jako zewnętrzne, przenośne bazy danych.

Dyski SSD PQI dostępne są w czterech pojemnościach (32, 64, 128, 256 GB) i oferują prędkości na poziomie 154 MB/s (odczyt) oraz 90 MB/s (zapis danych). Parametry techniczne usatysfakcjonują nawet bardzo wymagających użytkowników. Nie zawiodą się przede wszystkim osoby, które oczekują od dysków dużej wydajności i bezgłośnej pracy.  Nowe moduły gwarantują szybszy start systemu i aplikacji, zwiększają sprawność komputera i żywotność baterii w przypadku notebooków. W porównaniu z klasycznymi napędami magnetycznymi, dyski SSD PQI z serii S525 są odporne na wstrząsy oraz zużywają mniej energii.

„Zgodnie z przewidywaniem specjalistów, nośniki SSD już teraz zastępują tradycyjne twarde dyski w wielu rozwiązaniach. Bardziej przystępne ceny modułów PQI powodują stale rosnące zainteresowanie klientów. Już wkrótce może to doprowadzić do rewolucji na dość skostniałym rynku pamięci komputerowych. Dlatego warto zastanowić się i już dzisiaj zainwestować w nowe technologie flash” – przekonuje Krzysztof Krawiec, Product Manager PQI w Konsorcjum FEN.

Wszystkie modele dysków SSD z serii S525 objęte są dwuletnią gwarancją. Cena dysku o pojemności 32 GB wynosi  329 zł. brutto. 64 GB to wydatek 689 zł., 128 GB można nabyć za 1239 zł. a 256 GB kosztuje 2999 zł. Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN – dystrybutora PQI w Polsce. Więcej informacji znajduje się na stronie www.pqi.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu