Rosną szanse na budowę nowych Retail Parków

21 stycznia 2009r. w siedzibie firmy Sklepy KOMFORT SA w Łodzi odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli firm handlu detalicznego. Efektem inicjatywy jest przekonanie deweloperów o konieczności o budowy kolejnych Retail Parków.

W wyniku prowadzonych rozmów stworzona została lista firm deweloperskich, zainteresowanych współpracą w zakresie pozyskiwania powierzchni handlowych do dalszej ekspansji. – „Z przyjemnością mogę poinformować, że doszliśmy do porozumienia z deweloperami zainteresowanymi budową centrów handlowych w Piotrkowie Tryb. oraz w Suwałkach i Pabianicach. To bardzo pozytywna wiadomość. Pojawia się, bowiem szansa, że rozwiązany będzie coraz bardziej dotkliwy już problem braku miejsc handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach. Mam nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z pozytywną reakcją również innych firm deweloperskich” – powiedziała Anna Klinowska Dyrektor ds. Rozwoju Sklepy KOMFORT SA. Chęć współpracy przy finansowaniu inwestycji zadeklarował również jeden z największych, działających na rynku banków.

Detaliści zwrócili się także do podmiotów gospodarczych z informacją – apelem o poszukiwaniu gruntów pod inwestycje komercyjne. Na chwilę obecną, kilkanaście firm handlu detalicznego, deklaruje swoje potrzeby lokalizacyjne łącznie – dla jednego tylko centrum handlowego – na poziomie max. do 25 tys. m2.

– Mamy pozytywne doświadczenia we współpracy w ramach podobnej grupy na terenie Republiki Czeskiej. Dlatego wierzymy, że również w Polsce, zaproponowane działania przyniosą już wkrótce przyrost nowych powierzchni handlowych” – powiedział Przemysław Bereś z firmy OKAY Polska.

Brak odpowiedniej ilości lokalizacji w atrakcyjnych miejscach oraz wysokie czynsze stanowią poważny problem dla detalistów, którzy chcą pozyskać atrakcyjną lokalizację. W konsekwencji cierpią na tym również klienci, którzy w wielu miejscowościach mają utrudniony dostęp do oferty wielu sieci handlowych.

Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem między innymi takich firm jak: Abra, JYSK, Flügger, Wema, OKAY Polska Sp. z o. o., Meble Vox, Media Expert, Miden oraz Sklepy KOMFORT SA. Chęć uczestniczenia w projekcie wyraziły także: Agata Meble i Maxx Kuchnie. Zakres współdziałania firm handlu detalicznego będzie się stopniowo poszerzał.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu