Nowa wersja VideoSteam – video na żywo dla firm

Uruchomiono nową wersję serwisu umożliwiającego transmisję video. Nowa wersja zawiera pakiet usług skierowanych do firm.

Serwis VideoSteam powstał w październiku 2008. Od tego czasu przeprowadził ponad 3200 transmisji online. Nowe funkcje w serwisie skierowane są głównie do organizacji planujących wykorzystanie transmisji video w swojej działalności. Przygotowano dla nich komercyjną ofertę transmisji na żywo.

Zaoferowanie firmom korzyści wynikających z transmisji video wpisuje się w trend Enterprise 2.0, który aktywnie promujemy. Transmisje video konferencji, szkoleń, spotkań i obrad to nie tylko nowy kanał komunikacji ale i możliwość wprowadzenia znacznych oszczędności. Widzimy dużą szansę w wykorzystaniu transmisji na żywo na polu szkoleń elektronicznych. Każde przeprowadzone szkolenie jest dodatkowo nagrywane co umożliwia dostęp do niego także w późniejszym czasie. – mówi Tomek Karwatka, Dyrektor Operacyjny Divante.

W ostatnim czasie z narzędzia VideoSteam skorzystali pierwsi klienci korporacyjni. Oprogramowanie wykorzystane zostanie do prowadzenia transmisji z wydarzeń oraz szkoleń on-line.

Firma Divante specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania Enterprise 2.0. Produktami Divante jest także oprogramowanie do zarządzania wiedzą BusinessWiki oraz do zarządzania pomysłami LiveBlend.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu