NetArt w IAB Polska

Skład IAB Polska powiększył się o firmę NetArt, właściciela serwisów nazwa.pl i serwery.pl. Jest to pierwsza firma świadcząca usługi rejestracji domen oraz hostingu, która znalazł się w gronie członków stowarzyszenia.

NetArt dołączył do grona członków nadzwyczajnych IAB Polska, stowarzyszenia zrzeszającego firmy z branży internetowej. Do tej pory związek obejmował głównie portale i wortale internetowe, a także agencje interaktywne oraz sieci reklamowe. Poszerzenie grona członków IAB Polska o usługodawców z branży rejestracji domen oraz hostingu związane jest z dostrzeżeniem strategicznego znaczenia tego rynku dla rozwoju rynku IT oraz dla całego polskiego Internetu. Działalność wszystkich firm, które dotychczas należały do stowarzyszenia, nie byłaby możliwa bez sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw świadczących usługi hostingowe oraz rejestratorów domen.

Fakt, iż firma NetArt jest pierwszym hostingodawcą przyjętym w poczet członków IAB Polska nie dziwi, gdyż jest ona niekwestionowanym liderem rejestracji domen i hostingu w naszym kraju. Potwierdzają to liczba obsługiwanych około 500 tys. domen oraz ponad 30% udział w polskim rynku komercyjnych usług internetowych. Ponadto firma jest jednym z największych polskich pracodawców branży internetowej.

„Rynek rejestracji domen oraz hostingu rośnie wraz ze wzrostem rynku IT w Polsce. Branże te są ściśle związane ze sobą. Według statystyk podanych przez Główny Urząd Statystyczny, ponad połowa polskich firm posiada stronę internetową, a co za tym idzie zarówno serwer jak i domenę. Pokazuje to skalę i potencjał rynku, który charakteryzuje się bardzo wysoką dynamiką rozwoju.”- komentuje Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt.

Słowa przedstawiciela NetArt potwierdza raport operatora domen .pl – Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), dostępny na stronie www.dns.pl. Wg NASK przyrost samych domen .pl w 2008r. był rekordowy i wynosił ponad 70%. Liczba zarejestrowanych polskich domen przekroczyła 1,3 mln. Szacuje się, że liczba wszystkich domen obsługiwanych przez polskich rejestratorów wynosi obecnie około 1,7 mln (o 0,7mln więcej niż rok wcześniej).

O przystąpieniu do IAB Polska przedstawiciel NetArt mówi: Do stowarzyszenia IAB, które wspiera rozwój polskiego Internetu, chcielibyśmy wnieść niezwykle ważną idee edukacji użytkowników Sieci. Ideę tą staramy się wprowadzać w życie już od dłuższego czasu, przykładowo za pomocą cyklu artykułów w Gazecie Prawnej, skierowanych do niezaawansowanych użytkowników Internetu. Badanie oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań internetowych to nie wszystko – Internet istnieje dzięki Internautom, nie można zapominać o nich oraz ich potrzebach. Trzeba dbać o ich edukację.

Fakt przystąpienia firmy NetArt do związku pracodawców rynku internetowego komentuje także Dyrektor Generalny IAB Polska – Jarosław Sobolewski: Cieszymy się, że rynek domen i hostingu rozwija się tak dynamicznie i dostrzega potrzebę stworzenia silnej organizacji reprezentującej interesy branży internetowej. Przystąpienie lidera tego rynku traktujemy jak wyraz zaufania do IAB Polska. Liczymy, że dzięki członkostwu NetArt uda nam się stworzyć grupę roboczą zajmującą się tematyką rejestracji domen i hostingu, a w przyszłości badanie wartości tego rynku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu