Kryzys czy ożywienie w motoryzacji? Frost & Sullivan zaprasza na web konferencję pt. „Globalny rynek motoryzacyjny w 2009 roku”

Zespół ds. Analiz Motoryzacji i Transportu firmy Frost & Sullivan zaprasza na otwartą  web konferencję w języku angielskim na temat globalnego rynku motoryzacyjnego w czwartek, 12 lutego o godz. 15.00.

Ciemne chmury zachodzą nad globalnym rynkiem motoryzacyjnym, który zmaga się ze zmniejszającą się sprzedażą i pogarszającymi warunkami kredytowania. Obecna sytuacja ekonomiczna jest trudniejsza do przezwyciężenia, niż się z początku wydawało. W celu  poprawienia kondycji, branża kontynuuje dokonywanie cięć poprzez redukcję zatrudnienia i zmniejszanie produkcji. Producenci samochodów próbują bardziej aktywnie wykorzystać inne możliwości rozwoju, kierując swoje zainteresowanie w stronę „zielonych samochodów”, pojazdów nisko kosztowych oraz w stronę wschodzących rynków.

Analityk rynku motoryzacyjnego Frost & Sullivan, Vigneshwaran Chandran, przedstawi podczas web briefingu perspektywę przyszłego wzrostu oraz oraz możliwości rozwoju dla rynku motoryzacyjnego, a także ramy czasowe, w których branża ma szansę wyjścia z obecnej sytuacji. Tematy, które będą poruszane, to  historyczne trendy sprzedaży,  analiza scenariusza globalnej prognozy sprzedaży w różnych krajach i regionach, a także możliwości przyszłego wzrostu wraz z  ogolnym spojrzeniem na rynek.

“Kluczem do osiągnięcia sukcesu są centra badań i rozwoju pracujące nad pojazdami hybrydowymi i elektrycznymi. Producenci mający takie zaplecze, poszerzający swoje portfolio o pojazdy z optymalnym wykorzystaniem paliwa oraz szeroko obecni w krajach takich jak Brazylia, Rosja, Indie i Chiny, wyjdą zwycięsko z obecnej sytuacji” – uważa Chandran.

Web konferencja będzie interesującym spotkaniem dla producentów samochodów, dostawców systemów, producentów materiałów i komponentów oraz pozostałych sektorów związanych z przemysłem motoryzacyjnym. Podczas briefingu zostaną przedstawione główne spostrzeżenia, czego można oczekiwać na rynku motoryzacyjnym w ciągu następnych dwóch lat.

Aby wziąć udział w bezpłatnej webkonferencji w języku angielskim, prosimy o kontakt z Joanną Lewandowską pod adresem Joanna.lewandowska@frost.com i przesłanie swojego imienia, nazwiska, nazwy firmy, stanowiska, numeru telefonu oraz adresu email. Po podaniu tych informacji zostanie Państwu przesłany link do rejestracji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu