Aukcja na 1 milion złotych na 1 urodziny serwisu Kokos.pl

Blue Media SA, operator serwisu Kokos.pl, bada potencjał rynku i zaufanie Inwestorów do social lending.

Aukcja pożyczkowa na 1 milion, na 1 miesiąc i 1 procent, dająca 12 proc. zwrot z inwestycji w skali roku, zaciągana przez firmę a nie osobę fizyczną, jest formą pytania skierowanego do Inwestorów, czy taki kierunek działania leży w obszarze ich zainteresowania. Wystawiona aukcja stwarza okazję, dla obecnych i nowych użytkowników serwisu, na dokonanie wyższej inwestycji przy obniżeniu poziomu ryzyka.

Podsumowując pierwszy rok działania serwisu Kokos.pl należy podkreślić głównie duże zrozumienie idei pożyczek społecznościowych wykazywane przez użytkowników Kokos.pl, których jest już 36 tysięcy. Wartość wzajemnych pożyczek przekroczyła 5 milionów złotych, z czego 5-ty milion został udzielony w ciągu miesiąca. Wielu pożyczkobiorców zbudowało sobie solidne rankingi sięgające już czterech gwiazdek, pozwalające im zaciągnąć pożyczki na kwotę 10 tysięcy złotych.

– Kokos.pl rozwijając się, jednocześnie wprowadził szereg nowych narzędzi weryfikacyjnych, podnoszących bezpieczeństwo dokonywanych inwestycji. Dostęp do zróżnicowanych statystyk opartych na danych obrazujących zachowania pożyczkobiorców oraz rzetelne przekazywanie wszystkich informacji związanych z funkcjonowaniem Kokosa na forum – to wynik naszych starań zmierzających do zapewnienia jak największego komfortu w korzystaniu z serwisu – mówi Anna Owczarek, Projekt Manager Kokos.pl.

Plany na najbliższy rok to utrzymanie przez Kokosa pozycji lidera w zakresie bezpieczeństwa wśród serwisów SL poprzez wdrożenie kolejnych narzędzi weryfikujących wiarygodność pożyczkobiorców oraz pozyskanie 100 tysięcy użytkowników. Nie zabraknie również nowości, które sprawią iż Kokos.pl będzie jeszcze bardziej przyjaznym i atrakcyjnym serwisem dla każdego Użytkownika.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu