Tandberg RDX QuikStor podbija rynki – już ponad 100.000 urządzeń

TANDBERG DATA (www.tandbergdata.com), globalny dostawca profesjonalnych systemów do zabezpieczania i archiwizacji danych, dostarczyła w grudniu 100 – tysięczne, bazujące na dyskach twardych, urządzenie do zabezpieczania danych serii RDX Quikstor. Wraz z dostępnym od niespełna dwóch lat urządzeniem zamówiono do tej pory ponad 300.000 kaset o pojemności ogółem ponad 40 Petabytów.

Bazujący na dysku twardym RDX QuikStor jest wytrzymałym, niezawodnym i komfortowym rozwiązaniem do backup’u dedykowanym specjalnie małym i średnim firmom. Rozwiązanie RDX QuikStor łączy zalety taśmy: niezawodność, łatwość transportu i przechowywania, możliwość długoletniej archiwizacji i niskie koszty z wydajnością, szybkością dostępu i przyjaznością użytkowania oferowanymi przez dyski twarde.

“RDX QuikStor od momentu wprowadzenia podbił rynek wymiennych systemów dyskowych. Z kwartału na kwartał notujemy wzrost ilości sprzedanych urządzeń i jesteśmy dumni ze zdobytej marki. W przyszłości oczekujemy porównywalnego poziomu wzrostu.“ – ocenia Arthur Kilian odpowiedzialny za funkcjonowanie i rozwój rynku Eastern Europe & FSU.

Także IDC (największy analityk branży IT) prognozuje znaczny rozwój systemów bazujących na dyskach wymiennych. Według prognoz analityków roczna sprzedaż z poziomu niewiele ponad 100.000 sztuk w roku 2008 wzrośnie do ok. 500.000 sztuk w 2012 (Źródło: IDC, Worldwide Removable Hard Disk Drive 2008-2012 Forecast and Analysis: The Quest for a Viable Tape Replacement, Doc # 210169)

„Systemy bazujące na dyskach wymiennych (R-HDD) są korzystnymi cenowo i wygodnymi rozwiązaniami do backup’u dla średnich przedsiębiorstw. Dla Tandberg Data sprzedaż 100- tysięcznego urządzenia RDX QuikStor jest kamieniem milowym, potwierdzeniem faktu zaakceptowania przez rynek technologii RDX“ – powiedział Robert Amatruda, Research Director IDC

O urządzeniu RDX QuikStor

Tandberg RDX QuikStor jest dedykowany do zabezpieczania i archiwizacji danych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Dzięki prostej obsłudze i niskich kosztach Tandberg RDX QuikStor jest idealnym następcą technologii taśmowych Travan, DAT i AIT. Rozwiązanie RDX Quikstor łączy w sobie zalety rozwiązań taśmowych i dyskowych. Wymienne kasety mogą być jak kasety taśmowe transportowane i przechowywane dla celów zabezpieczania, odtwarzania (Disaster Recovery) i archiwizowania danych. Tradycyjne kasety należy wymieniać po 50 -100 „użyciach“ natomiast dyski wymienne RDX QuikStor mogą być używane przeciętnie dłużej niż 10 lat.

Tandberg RDX QuikStor z rzeczywistą prędkością przepływu danych do 45 MB/sek. skraca okna backup’u z godzin do minut, do zabezpieczenia 160 GB danych bez kompresji potrzebuje mniej niż godzinę, dostęp przy np. odtworzeniu następuje w ciągu kilku milisekund. Wymienny nośniki RDX QuikStor o pojemnościach 80, 160, 320 i 500 GB są kompatybilne zwrotnie jak i do przyszłych pojemności (640 GB i 750 GB pojawią się jeszcze w tym roku), przy czym przy wzrastających ilościach danych wystarczy zaopatrzyć się w nośniki o większej pojemności. W przyszłości nośniki ze stale wzrastającą pojemnością i większą ilością danych będą nadawać się do użycia także w istniejących systemach.

O oprogramowaniu RDX FileKeeper

RDX FileKeeper jest prostym rozwiązaniem wyposażonym w funkcję Continous Data Protection (CDP). Zainstalowany system jest natychmiast gotowy do uruchomienia. Kasety mogą być używane do zabezpieczania danych z systemu i / lub bieżącego backup’u. W standardowej konfiguracji wykonywane są zabezpieczenie systemu i używanych danych. Urządzenie automatycznie o godzinie 11:00 rozpoczyna kopiowanie wszystkich zabezpieczonych danych, zmian konfiguracji backup’u. Oprogramowanie jest wyposażone także w funkcję deduplikacji kodowania danych oraz jest w stanie zabezpieczać otwarte pliki MS Outlook.

Ceny i dostępność

Tandberg RDX QuikStor jest dostępny w sieci autoryzowanych dystrybutorów i partnerów handlowych producenta na terenie Polski oraz jako część składowa serwerów produkowanych przez polskich producentów (Actina, Adax, NTT, Optimus, Triline, Yamo) i jest dostarczany łącznie
z okablowaniem, kasetą na dane oraz oprogramowaniem RDX FileKeeper. Wraz z zakupem urządzenia Klienci i Partnerzy TANDBERG DATA otrzymują rozbudowany pakiet serwisowy zawierający bezpłatne szkolenia i pomoc techniczną (tel.: 0 0800 TANDBERG) oraz 3-letnią gwarancję z szybką (do 48 godzin) bezpłatną wymianą urządzenia w ciągu 1-go roku jej trwania. Taką samą gwarancją objęte są także nośniki RDX.

Przykładowe ceny rynkowe urządzenia Tandberg RDX QuikStor z nośnikiem na dane, kablami oraz oprogramowaniem RDX FileKeeper dla użytkownika końcowego (bez VAT) wynoszą:

Tandberg RDX wew. kit, S-ATA, nośnik 80 GB, RDX FileKeeper 230,- EUR
Tandberg RDX wew. kit, S-ATA, nośnik 160 GB, RDX FileKeeper 290,- EUR
Tandberg RDX wew. kit, S-ATA, nośnik 320 GB, RDX FileKeeper 430,- EUR
Tandberg RDX wew. kit, S-ATA, nośnik 500 GB, RDX FileKeeper 530,- EUR
Tandberg RDX zew. kit, USB, nośnik 80 GB, RDX FileKeeper 270,- EUR
Tandberg RDX zew. kit, USB, nośnik 160 GB, RDX FileKeeper 330,- EUR
Tandberg RDX zew. kit, USB, nośnik 320 GB, RDX FileKeeper 470,- EUR
Tandberg RDX zew. kit, USB, nośnik 500 GB, RDX FileKeeper 570,- EUR
Tandberg RDX 80 GB Cartridge 87,- EUR
Tandberg RDX 160 GB Cartridge 155,- EUR
Tandberg RDX 320 GB Cartridge 295,- EUR
Tandberg RDX 500 GB Cartridge 392,- EUR

Więcej informacji o rozwiązaniu na stronie: http://www.tandbergdata.com/emea/en/rdx/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu